۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اتاق خبر
  • شناسه : 1268
  • 27 مارس 2015 - 15:30
  • 74 بازدید
  • ارسال توسط :
تشکیل استان خرداد یک ضرورت انکار ناپذیر است

تشکیل استان خرداد یک ضرورت انکار ناپذیر است

خبر استان :  امام جمعه موقت ورامین گفت: تشکیل استان خرداد یک ضرورت انکار ناپذیر است. حجت‌الاسلام سید محسن محمودی  در خطبه‌های نماز عبادی ـ سیاسی جمعه شهرری پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی با اشاره به سالگرد ارتحال ملکوتی آیت الله العظمی فاضل لنکرانی اظهار داشت:‌ آیت الله العظمی فاضل لنکرانی […]

خبر استان :  امام جمعه موقت ورامین گفت: تشکیل استان خرداد یک ضرورت انکار ناپذیر است.

حجت‌الاسلام سید محسن محمودی  در خطبه‌های نماز عبادی ـ سیاسی جمعه شهرری پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی با اشاره به سالگرد ارتحال ملکوتی آیت الله العظمی فاضل لنکرانی اظهار داشت:‌ آیت الله العظمی فاضل لنکرانی مرجع بزرگواری بودند که در صحنه‌های جهاد و مبارزه و دفاع از امام در خط مقدم بودند و آثار و برکات فراوانی را برای جامعه داشتند.

وی گفت: این روزها یادآور تأسیس حوزه علمیه قم در سال 1301 و سالگرد ضرب و شتم آیت الله شیخ محمد تقی بافقی توسط رضا خان در سال 1306 و هجوم مزدوران رژیم شاه به مدرسه فیضیه در سال 42 است.

امام جمعه موقت ورامین افزود: تأسیس حوزه علمیه به دست بابرکت مرجع عالیقدر و بااخلاص، مرحوم آیت الله العظمی حائری یزدی با مشکلات و سختی‌های فراوانی همراه بود و علیرغم مشکلات سیاسی و اقتصادی آن روز، این مرجع بزرگ سنگ بنای حوزه مقدسه قم را نهادند و شاید آن روز کسی فکر نمی کرد که این حوزه، چنین آینده درخشانی را داشته باشد و گوی سبقت را از حوزه هزار ساله نجف اشرف بگیرد.

وی ادامه داد: یکی از شاگردان برجسته این حوزه، مرحوم آیت الله بافقی یزدی بود که هنگامی که خانواده رضا خان بدون حجاب وارد حرم حضرت معصومه شدند، اعتراض کرد و پیغام به رضا خان رسید و وی شخصا به قم آمد و آیت الله بافقی را کتک زده و از بی عفتی و بی حیایی خانواده خود دفاع کرد.

حجت‌الاسلام محمودی عنوان کرد: این روزها مقارن با حمله مأموران رژیم شاه به مدرسه فیضیه در سال 42 است که لکه ننگی بر دامان خاندان پهلوی نشاند که هرگز پاک نخواهد شد، در این روز دژخیمان رژیم پهلوی به مجلس شهادت امام صادق (ع) حمله کردند و تعداد زیادی را کتک زده و به شهادت رساندند و این حادثه زمینه ساز قیام تاریخی 15 خرداد شد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری امسال را به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری کردند و هدف از این نامگذاری ها توجه به یک هدف مشترک در سایه رهنمودهای رهبری است.

امام جمعه موقت ورامین خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته نیز این نامگذاری‌ها صورت گرفته و به همین مناسبت قدم‌هایی نیز برداشته شده اما در این زمینه کوتاهی هایی نیز صورت گرفته است.

وی بیان داشت: سال گذشته سال فرهنگ، اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی بود و اگرچه اقدامات و خدماتی در این بخش صورت پذیرفت ولی متأسفانه همانطور که بارها اعلام کردم از مدیریت جهادی، حداقل در منطقه خودمان چیزی را احساس نکردیم.

حجت‌الاسلام محمودی گفت: این نقد را به مسئولان عالیرتبه و استان داریم که شهرستان‌های استان تهران خاصه جنوب تهران در سایه پایتخت مورد غفلت جدی قرار گرفتند و وعده‌های داده شده به این مناطق عملیاتی نشده است و به همین خاطر بارها گفته ایم تا زمانی که شهرستان های استان تهران گرفتار سایه سنگین پایتخت کشور باشند همین وضعیت ادامه خواهد داشتم.

وی تصریح کرد: تأسیس استان خرداد یک ضرورت برای فریادرسی به مردم و شکوفایی اقتصادی و صنعتی منطقه است تا از این وضعیت خارج شویم.

امام جمعه موقت ورامین افزود: باید مردم و مسئولان به شعارهای سال معتقد باشند و این اعتقاد را در عمل به اثبات برسانند و امسال نیز که رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام سال ملت و دولت، همدلی و همزبانی نامگذاری کردند باید شاهد ارتباط بیشتر مسئولان و مردم باشیم.

وی بیان داشت: باید مدیران فاصله خود با مردم را کم تر کنند و دسترسی مردم به مسئولان آسان تر از گذشته بوده و در اجتماعات مردمی و در میان مردم حضور داشته باشند.

حجت‌الاسلام محمودی تاکید کرد: باید مسئولان خود را در غم و شادی و مشکلات مردم شریک بدانند و بدیهی است مدیری که به فکر زندگی اشرافی باشد و گرفتار ظواهر گردد نمی تواند با مردم همدل و همزبان شود به همین خاطر امید داریم که به معنای واقعی کلمه سال جدید سال همدلی و همزبانی مردم و مسئولان باشد.

وی ادامه داد: حمایت آمریکا و سردمداران جنایتکار اروپایی و کشورهای بزدل عربی نشان داد که عربستان یک آلت دست برای استکبار است اما باید توجه داشت که یمن برای عربستان لقمه گلوگیری است.

امام جمعه وقت ورامین افزود: ملت یمن حق تعیین سرنوشت خود را دارند و دیگران حق ندارند برای آنها تعیین تکلیف کنند به همین خاطر ما حمایت قاطع خود را از مردم شجاع و مقاوم یمن اعلام کرده و از مسئولان می خواهیم به هر نحو ممکن از ملت مظلوم یمن دفاع کنند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*