با ما همراه باشید

اتاق خبر

استان تهران، پیش برنده رونق اقتصادی کشور است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بودجه استان تهران گفت: اقتصاد استان تهران نقش پیش برنده در رونق اقتصادی کشور دارد و ورامین نیز باید نقش خود را در این چرخه حفظ و تثبت کند.

به گزارش خبر استان به نقل از فارس، علاء الدین ازوجی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران ظهر امروز در کمیته برنامه ریزی شهرستان ورامین، اظهار کرد: رویکرد دولت در سطح کلان، تکمیل پروژه ها و آماده سازی آنها برای ارائه خدمت به مردم است و انتظار می‌رود با مدیریت صحیح هزینه ها و نظارت مستمر، این اتفاق سریع تر بیفتد.

وی گفت: با بررسی های انجام شده، شهرستان های تابعه استان تهران از نظر شاخص های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و زیر بنایی به نسبت سایر استان های کشور، وضعیت نامطلوبی دارند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بودجه استان تهران افزود: از گذشته به شهرستان های استان تهران، به نسبت مرکز شهر تهران کم توجهی شده و جبران این موضوع توسط دولت سیزدهم و نمایندگان در مجلس شورای اسلامی به‌طور ویژه پیگیری می‌شود.

ازوجی با اشاره به عدم تناسب اعتبارات استان با نیاز واقعی بیان کرد: بخش قابل توجه اعتبارات کل کشور از محل درآمدهای استان تهران تامین می‌شود اما در عین حال سهم اعتبارات استان با نیازهای واقعی، تناسب ندارد.

وی خاطرنشان کرد: دستاوردهای ایجاد شده، مبنای قضاوت مردم در ارائه خدمت است لذا باید در نظارت بر پروژها و مدیریت هزینه ها، نهایت دقت انجام گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: شهرستان ورامین در حوزه میراث فرهنگی و صنایع تبدیلی و تکمیلی به‌طور نمونه استانی مورد مطالعه قرار گرفته تا در این حوزه ها نیز کسب و کار رونق بگیرد و منابع خدادادی فراوانی در ورامین وجود دارد که با ایجاد زیرساخت لازم می‌توان درآمد پایداری برای مردم ایجاد کرد.

ازوجی در پایان گفت: اقتصاد استان تهران نقش پیش برنده در رونق اقتصادی کشور دارد و ورامین نیز باید نقش خود را در این چرخه حفظ و تثبت کند و همواره اعتبارات ملی، استانی و شهرستانی برای پروژه های عمرانی و امور اجرایی تخصیص می‌یابد اما با توجه به محدودیت منابع، باید از سایر منابع برای پیشرفت سریع تر طرح ها کمک گرفت.