۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 262
  • 06 می 2014 - 7:03
  • 100 بازدید
  • ارسال توسط :
کوره پزخانه‌ها نیمه تعطیل شدند

کوره پزخانه‌ها نیمه تعطیل شدند

خبر استان : رئیس انجمن صنفی کارگران کوره پزخانه‌های استان تهران با اشاره به بازدید معاونت روابط کار وزارت کار از کوره پزخانه‌های قرچک تاکید کرد: عمده ترین مشکل کارگران کوره پزخانه‌ها بیمه و بهداشت محیط کار است. غلامرضا عباسی  از بازدید سرزده هفده‌تن، معاون روابط کار وزارت کار خبر داد و گفت:  شرایط کارگران […]

خبر استان :

رئیس انجمن صنفی کارگران کوره پزخانه‌های استان تهران با اشاره به بازدید معاونت روابط کار وزارت کار از کوره پزخانه‌های قرچک تاکید کرد: عمده ترین مشکل کارگران کوره پزخانه‌ها بیمه و بهداشت محیط کار است.

غلامرضا عباسی  از بازدید سرزده هفده‌تن، معاون روابط کار وزارت کار خبر داد و گفت:  شرایط کارگران کوره‌پزخانه‌ها سالهاست که تغییری نکرده است.
         وی ادامه داد:  همچنان کارگران به همراه زن و فرزند شان در یک اتاق 12 متری زندگی می‌کنند ، دستشویی و حمامهای این مراکز مشترک است و زن و مرد مدتها در صف می ایستند تا نوبتشان برسد و امکانات رفاهی وجود ندارد.
عباسی با اشاره به  نبود ایمنی و بهداشت کار در این واحدها اظهار کرد : ساختمان کوره ها استاندارد نیست و احتمال ریزش وجود دارد؛ لباس کار و دستکش به کارگران نمی‌دهند و از کلاه ایمنی و سایر تجهیزات کارگاهی خبری نیست و اگر اتفاقی در محیط کار بیفتد امکان خدمات رسانی به کارگر مصدوم دشوار است.
 وی تاکید کرد: کارفرما یک ماه حق بیمه پرداخت می‌کند و سپس ترک کار زده می‌شود.  در حالی که کارگر شاغل است؛ ترک کارش توسط کارفرما اعلام می‌شود؛ لیست های بیمه را ناقص می‌فرستند اما چون بازرس وجود ندارد کارگر هم نمی‌داند که چه بلایی بر سرش می‌آید تا زمانی که فصل کاری اش به پایان برسد و بخواهد به تامین اجتماعی مراجعه کند.
عباسی بیان کرد: امسال شاهد تعدیل نیروی گسترده بوده ایم زیرا تمام کوره پز خانه ها نسبت به سال گذشته با ظرفیت کمتر از 50 سال فعالیت دارند و به برکت رکود مسکن در کشور کوره پزخانه ها نیزدر حالت نیمه تعطیل هستند.
رئیس انجمن صنفی کارگران کوره پزخانه‌های استان تهران  تاکید کرد: با اعلام اینکه وضع کارگران خوب نمیشود افزود: در تابستان از کارفرما می خواهیم وضع زندگی و خانه های کارگران را درست کند و کارفرما پاسخ می دهد که الان کارگران در آنجا ساکن هستندو نمی توانیم کاری کنیم ودر زمستان نیز که کارگران فعلی محل را ترک کرده اند کارفرما می گوید چون می‌خواهم کار راجمع کنم ودیگر دلیلی برای تعمیر وجود ندارد، خلاصه با تمام این بهانه‌ها ماجرا ادامه دار می شود. امیدواریم امروز پس از بازدید معاونت رفاه مشکلات این کارگران برطرف شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*