۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اتاق خبر
  • شناسه : 486
  • 14 آگوست 2014 - 20:39
  • 75 بازدید
  • ارسال توسط :
کمبود مراکز تفریحی و گردشگری مجهز در ورامین/ مردم برای تفریح به شهرهای مجاور می روند

کمبود مراکز تفریحی و گردشگری مجهز در ورامین/ مردم برای تفریح به شهرهای مجاور می روند

خبر استان : شهرستان ورامین از دیرباز یکی از شهرستان های بزرگ و مهم استان تهران محسوب شده و تا قبل از جدا شدن شهرستان های پاکدشت، پیشوا و قرچک  از امکانات و ظرفیت های ویژه ای برخوردار بود. در حال حاضر ورامین با از دست دادن بسیاری از مناطق و شهرهای زیر مجموعه خود […]

خبر استان : شهرستان ورامین از دیرباز یکی از شهرستان های بزرگ و مهم استان تهران محسوب شده و تا قبل از جدا شدن شهرستان های پاکدشت، پیشوا و قرچک  از امکانات و ظرفیت های ویژه ای برخوردار بود.

در حال حاضر ورامین با از دست دادن بسیاری از مناطق و شهرهای زیر مجموعه خود در چند سال گذشته، عملا بسیاری از ظرفیت ها و پتانسیل های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و تفریحی خود را از دست داده و حقیقتا امکاناتش در حد یک شهر تقلیل یافته است.

ورامین جز شهرستان های جوان استان تهران محسوب شده و نوجوانان و جوانان زیادی در این منطقه زندگی می کنند که برای کسب روحیه و داشتن انگیزه لازم برای تحصیل و ادامه زندگی نیازمند تفریح و گردش مناسب هستند.

امکانات تفریحی شهر ورامین از یک شهر کوچک هم پایینتر است

امروز دانشمندان بر اساس فرضیات علمی ثابت کرده اند که تفریح و گردش، یکی از نیازهای ضروری جامعه بوده و اجتماعی که از مکان تفریحی مناسبی برخوردار نیست، با معضلات و مشکلات عدیده ای روبرو خواهد شد که برای رفع آن باید میلیاردها هزینه کند.

شهرستان ورامین با سابقه و پیشینه تاریخی و مذهبی خود و نقش مهم و اساسی در پیروزی انقلاب اسلامی، از نداشتن مکان های تفریحی و پارک های مجهز برای بازی کودکان محروم است به طوری که شهروندان مجبور هستند برای تفریح به شهرهای مجاور بروند.

این یک حقیقت تلخ و ناراحت کننده است که ورامین با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر از داشتن چندین مکان تفریحی مناسب محروم بوده اما برخی مناطق دیگر استان تهران با جمعیت محدودتر نسبت به ورامین از مراکز تفریحی و گردشگری مجهز و به روز برخوردار هستند.

آروزی کودکان ورامینی هنوز برآورده نشده است

تا سال گذشته وجود تنها چندین پارک و بوستان، رهاورد تلاش مسئولان و مدیران برای بهبود وضعیت موجود بود که این مکان ها نیز به دلیل عدم وجود وسائل بازی و ضعف شدید امکانات، مورد استقبال همه شهروندان قرار نگرفته است، کمبود امکانات تفریحی در این دو شهرستان باعث شده اغلب خانواده ها با علم به این که اغلب وسایل موجود در این شهربازی ها از امنیت و استاندارد لازم برخوردارنیست، باز از آنها استفاده کنند.

سال گذشته و پس از چندین سال تلاش، پارک آزادگان با حمایت و تلاش شهرداری ورامین به بهره برداری رسید و اگرچه امکانات بهتری را نسبت به سایر مکان های تفریحی منطقه داشت، اما عدم وجود وسائل تفریحی و برخی مشکلات ساختاری و زیربنایی سبب شده تا هنوز هم وجود تفرجگاه مجهز و در شأن مردم دیار 15 خرداد، آرزوی یک ورامینی باشد.

مردم برای تفریح در حاشیه خیابانهای شهر تجمع می کنند

برای بسیاری از کودکان، نوجوانان و جوانان منطقه ورامین این سوال پدید آمده که اگر نیاز به تفریح و کسب روحیه لازم را داشته باشند، باید به کجا مراجعه کرده و از چه امکانات مفرحی استفاده کنند که این مسأله باعث ناراحتی و نارضایتی بسیاری از شهروندان شده است.

در روزهای پنجشنبه و جمعه، مردم ورامین به دلیل کمبود اماکن تفریحی مجبور هستند در حاشیه خیابان های شهر و در مکان هایی که اصلا به این منظور راه اندازی نشده، استقرار یابند که این مسأله صحنه های ناخوشایندی را به ارمغان می آورد.

 

باید زمینه حضور فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران فراهم شود

شهردار ورامین  با اشاره به مشکلات موجود در زمینه تفریحی در ورامین اظهار داشت: پس از استقرار شورای شهر و انتخاب بنده به عنوان شهردار ورامین، تلاش داریم تا زمینه گسترش مکان های تفریحی در شهرستان را فراهم کنیم.

علی حیدریان افزود: در طرح تفصیلی و طرح جامع شهری مکان های برای احداث بوستان، فضای سبز، پارک و امکان تفریحی در نظر گرفته شده که باید در این موضوع، زمینه حضور سرمایه گذاران و فعالان این حوزه در شهرستان را فراهم کنیم.

وی راه اندازی مرکز تفریحی موج های آبی را از اهداف شهرداری ورامین برشمرد و ادامه داد: با مشارکت سرمایه گذار و بخش خصوصی، قصد داریم بزرگترین مجتمع تفریحی موج آبی را در آینده ای نزدیک احداث و مورد بهره برداری قرار دهیم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*