۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اتاق خبر » تهران » خبر ویژه
  • شناسه : 2398
  • 06 جولای 2015 - 22:37
  • 71 بازدید
  • ارسال توسط :
کلاهبرداری 2 میلیاردی تحت عنوان فروش سهام بیمارستان جم تهـران

کلاهبرداری 2 میلیاردی تحت عنوان فروش سهام بیمارستان جم تهـران

خبر استان :  زن و شوهری که اواخر سال گذشته با عنوان فروش سهام بیمارستان جم تهران کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند. زن و شوهری تحت عنوان فروش سهام بیمارستان جم تهران اقدام به دریافت وجوه نقد از مالباختگان کرده اما پس از گذشت چند ماه و بدون آنکه سهامی به آنان تحویل دهند ، […]

خبر استان :  زن و شوهری که اواخر سال گذشته با عنوان فروش سهام بیمارستان جم تهران کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند.

زن و شوهری تحت عنوان فروش سهام بیمارستان جم تهران اقدام به دریافت وجوه نقد از مالباختگان کرده اما پس از گذشت چند ماه و بدون آنکه سهامی به آنان تحویل دهند ، ناگهان ناپدید شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور رئیس شعبه 101 دادگاه عمومی بخش آفتاب، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباختگان در اظهاراتی مشابه عنوان کردند که زن و شوهری جوان بنام های زهره و محسن با طرح ادعای این مطلب که کارمند بیمارستان جم تهران بوده و به این واسطه قادر به واگذاری سهام بیمارستان برای سایر افراد هستند، از هر کدام از مالباختگان وجوهی چند ده میلیون تومانی دریافت و بعضا چندین ماه نیز مبالغی را تحت عنوان سود سهام به آنها پرداخت و پس از آن متواری شده اند.

یکی از مالباختگان که شکایت اولیه اش در کلانتری 171 مصطفی خمینی مطرح و به مرجع قضایی ارسال شده بود ، پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: از طریق اطرافیان و بچه محل های منطقه مرتضی گرد اطلاع پیدا کردم که دو نفر از اهالی ساکن در منطقه که گویا پرسنل بیمارستان جم تهران هستند، برای تعدادی از اهالی اقدام به خرید سهام بیمارستان نموده و طی چندین ماه نیز مبالغ قابل قبولی را نیز تحت عنوان سود سرمایه گذاری به آنها پرداخت کرده اند؛ از طریق یکی از دوستان که او نیز پس انداز خود را در قالب خرید سهام در اختیار این زن و شوهر قرار داده و طی یک سال گذشته نیز سود خوبی به او پرداخت شده بود ، به این زن و شوهر معرفی شدم .

با اصرار بنده آنها قبول کردند تا بنده نیز به عنوان سهام گذار اقدام به سرمایه گذاری نمایم ؛ با توجه به اطلاعاتی که در خصوص سابقه و بویژه شهرت بیمارستان جم تهران پیدا کرده و تصور می کردم که فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری فراهم شده ، اقدام به پرداخت مبلغ 107 میلیون تومان به این زن و شوهر کردم ؛ پس از مدتی وعده و وعیـد ، مبالغی تحت عنوان سود به من پرداخت شد اما پس از چند ماه ناگهان این دو نفر ناپدید شدند و هیچ کس از آنها اطلاعی نداشت.

کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با مراجعه به بیمارستان جم تهران و بررسی سوابق پرسنل آن اطمینان پیدا کردند که محسن . ر ( متولد 1364 ) و زهره . ی ( متولد 1367 ) ، هیچکدام دارای سابقه استخدام و یا اشتغال در بیمارستان جم تهران را نداشته و آنها تنها با استفاده از عنوان بیمارستان اقدام به کلاهبرداری از دهها مالباخته کرده اند .

در ادامه ، کارآگاهان با شناسایی محل های سکونت محسن و زهره در منطقه مرتضی گرد به تحقیق از اعضای خانواده این دو نفر پرداخته اما آنها مدعی شدند که هیچ ارتباط و یا اطلاعی از محسن و زهره ندارد .

اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری متهمین در دستور کار پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار داشت تا نهایتا مخفیگاه آنها در منطقه شهرری شناسایی و پس از اطمینان از حضور این زن و شوهر ، هر دو نفر آنها را دستگیر ، به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند که هر دو متهم صراحتا به کلاهبرداری از مالباختگان اعتراف کردند .

سرهنگ کارآگاه حسـین زارع ، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : دو متهم پرونده در قالب خرید سهام سرمایه گذاری در بیمارستان جم تهران اقدام به دریافت چند میلیارد تومان از مالباختگان کرده اند .

سرهنگ حسین زارع با اشاره به مدت یک ساله فعالیت متقلبانه متهمین تصریح کرد: در طول بیش از یک سال متهمین پس از دریافت وجوه نقد چند ده میلیون تومانی از مالباختگان، با انجام مانورهای متقلبانه قسمتی از اصل پول مالباختگان را در قالب پرداخت سود سرمایه گذاری به آنها بازپس می دادند تا به این شیوه و شگرد اقدام به فریب سایر افراد کرده و از سوی دیگر نیز مانع از طرح شکایت توسط شکات پرونده شوند.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: متهمین با بدست آوردن بیش از دو میلیارد تومان، در اواخر سال گذشته متواری شدند که خوشبختانه با انجام اقدامات گسترده پلیسی، دستگیر و صراحتا به اقدامات کلاهبرداری خود اعتراف کردند ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و با عنوان واگذاری سهام بیمارستان جم تهران مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایت خود به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*