۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » تریبون آزاد » تهران » خبر ویژه
  • شناسه : 722
  • 23 سپتامبر 2014 - 9:07
  • 100 بازدید
  • ارسال توسط :
کلاهبرداری میلیونی با سوء استفاده از «رویای قبولی در دانشگاه»

کلاهبرداری میلیونی با سوء استفاده از «رویای قبولی در دانشگاه»

خبر استان : فردی که با اخذ ۵۰ میلیون تومان پول نقد، مدارک جعلی تحصیل در یکی از دانشگاه‌های معتبر پایتخت را فروخته بود، دستگیر شد.   روز بیست و پنجم شهریور ماه سال جاری یک فقره پرونده وقوع جعل مدارک دانشگاهی از شعبه دهم بازپرسی دادسرای ناحیه یک تهران، جهت انجام تحقیقات به پایگاه […]

خبر استان : فردی که با اخذ ۵۰ میلیون تومان پول نقد، مدارک جعلی تحصیل در یکی از دانشگاه‌های معتبر پایتخت را فروخته بود، دستگیر شد.

  روز بیست و پنجم شهریور ماه سال جاری یک فقره پرونده وقوع جعل مدارک دانشگاهی از شعبه دهم بازپرسی دادسرای ناحیه یک تهران، جهت انجام تحقیقات به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

بررسی‌های اولیه بر روی پرونده نشان داد که خانمی به همراه دختر خود جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی به یکی از دانشگاه‌های تهران مراجعه کرده که در بررسی صورت گرفته از سوی پرسنل دانشگاه مشخص می‌شود کلیه مدارک و فرم‌های مربوط به قبولی ایشان در دانشگاه، تمام مجعول است؛ لذا موضوع از سوی حراست دانشگاه مربوطه به کلانتری 163 ولنجک اطلاع داده شد و این مادر و دختر به کلانتری منتقل می‌شوند.

این در حالی است که مادر این دختر، پس از اطلاع از مجعول بودن اوراق ثبت نام دخترش در دانشگاه، از فردی به نام احسان شکایت کرد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش با فردی به نام دکتر «احسان . و» آشنا شدم؛ این شخص خود را عضو هیأت علمی دانشگاه معرفی کرد و مدعی بود که قادر است تا امکان تحصیل فرزندانم را در دانشگاه‌های برتر کشور فراهم کند و به این بهانه مبلغ 50 میلیون تومان از من گرفت و پس از مدتی مدارکی دال بر ثبت نام فرزندانم در دو دانشگاه شهر تهران را تحویل من داد اما پس از مراجعه به دانشگاه … عوامل حراست آن دانشگاه متوجه جعلی بودن مدارک شده و موضوع را به کلانتری 163 ولنجک اطلاع دادند.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی خودرو سواری متهم شدند و بلافاصله محل سکونت وی در منطقه گیشا را شناسایی کردند؛ در تحقیقات نامحسوس از محل سکونت متهم، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه وی شدند و نهایتاً متهم «احسان . و» (32 ساله) را در روز بیست و هشتم شهریور ماه دستگیر کردند.

همچنین در بازرسی از مخفیگاه متهم ده‌ها فقره نامه و اسناد منتسب به وزارتخانه‌های مختلف و همچنین بانک‌های خصوصی و دولتی کشف و ضبط شد که در بررسی‌های بیشتر بر روی این اسناد و مدارک مشخص شد که تمامی آنها مدارک مجعول هستند.

با توجه به اسناد و مدارک مجعول به دست آمده، متهم که چاره‌ای جز اعتراف نداشت صراحتاً به چندین فقره کلاهبرداری با استفاده از اسناد مجعول اعتراف کرد؛ متهم در اظهارات خود علاوه بر اعتراف صریح به «فروش اسناد و مدارک مجعول مربوط به پذیرش افراد در دانشگاه‌های مختلف کشور» عنوان کرد که تحت عنوان «نماینده وزارتخانه‌های مختلف دولتی» نیز اقدام به کلاهبرداری کرده است؛

همچنین متهم بدین شیوه و شگرد اقدام به کلاهبرداری از مدیر یکی از هتل‌های شمال کشور کرده و در چندین مرحله اقدام به گرفتن مبلغ چند میلیون تومانی کرده بود که مدارک و نامه‌های جعلی مربوط به آن در مخفیگاه متهم کشف شد.

سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اوراق و مدارک به دست آمده از مخفیگاه و همچنین اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره کلاهبرداری با استفاده از جعل عناوین دولتی و همچنین اوراق و مدارک دولتی مجعول، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*