۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اتاق خبر » پاکدشت » تریبون آزاد » تهران » خبر ویژه » خواندنی ها
  • شناسه : 1334
  • 10 آوریل 2015 - 18:00
  • 67 بازدید
  • ارسال توسط :
نقشه زیرکانه قاتلان راننده اتوبوس برای فرار از اتهام قتل نگرفت

نقشه زیرکانه قاتلان راننده اتوبوس برای فرار از اتهام قتل نگرفت

خبر استان : دعوا بر سر زمین کشاورزی به حمله مسلحانه و قتل راننده اتوبوس ختم شد. عاملان اين جنايت كه اعضاي يك طايفه بودند براي بي‌گناه نشان دادن خود فيلمي در اختيار پليس قرار دادند كه نشان مي‌داد آنها هنگام حادثه در محل ديگري‌ بوده‌اند غافل از اينكه پليس پي به اسرار اين فيلم […]

خبر استان : دعوا بر سر زمین کشاورزی به حمله مسلحانه و قتل راننده اتوبوس ختم شد.

عاملان اين جنايت كه اعضاي يك طايفه بودند براي بي‌گناه نشان دادن خود فيلمي در اختيار پليس قرار دادند كه نشان مي‌داد آنها هنگام حادثه در محل ديگري‌ بوده‌اند غافل از اينكه پليس پي به اسرار اين فيلم تقلبي خواهد برد.سحرگاه 13خرداد سال گذشته، مرد 62ساله‌اي در يكي از روستاهاي شهرستان پاكدشت سوار اتوبوس خود شد تا طبق روال هميشه در مسير پاكدشت به تهران مسافركشي كند.

او وقتي به جاده كريم آباد رسيد مردي را كنار جاده ديد كه با تكان دادن دست از او خواست توقف كند. مرد راننده به تصور اينكه او مسافر است ايستاد اما در همان لحظه 2 خودرو جلوي اتوبوس پيچيدند و چند مرد مسلح پياده شدند. آنها كه مسلح به چاقو، چوب، قمه و سلاح گرم بودند به سمت راننده اتوبوس حمله كردند و پس از باز كردن در، با قمه و چاقو چند ضربه به راننده زدند و پس از آن گلوله‌اي به سمت او شليك كردند و به سرعت پا به فرار گذاشتند.

  • فرار از روستا

شاهدان از دور صحنه حمله را ديدند و وقتي خود را به محل حادثه رساندند پيكر خونين راننده اتوبوس را ديدند كه روي فرمان افتاده بود. آنها موضوع را به پليس اطلاع دادند و تيم ويژه‌اي از كارآگاهان با حضور در محل حادثه، تحقيقات براي كشف راز اين جنايت هولناك را شروع كردند.

بررسي‌ها نشان مي‌داد كه هيچ يك از شاهدان راننده اتوبوس را نمي‌شناسند و از انگيزه قتل او خبر ندارند. با توجه به اظهارات شاهدان درباره سرنشينان مسلح 2 خودروي سواري، اين فرضيه كه راننده اتوبوس قرباني انتقام‌جويي شده است، قوت گرفت. مأموران راهي محل زندگي قرباني كه روستايي در پاكدشت بود شدند. بررسي‌ها حكايت از اين داشت كه مقتول از مدت‌ها قبل با طايفه‌اي بر سر زمين كشاورزي اختلاف داشت.

مأموران براي تحقيق از اعضاي اين طايفه راهي خانه‌هاي آنها شدند اما تمامي آنها ساعتي پس از حمله مرگبار به راننده اتوبوس محل‌زندگي‌شان را كه حدود 12خانه بود تخليه كرده و متواري شده بودند. فرار اين طايفه فرضيه جنايت از سوي آنها را قوت بخشيد براي همين تيمي از كارآگاهان پليس آگاهي با دستور سرهنگ سلمان آدينه‌وند، فرمانده انتظامي پاكدشت جست وجوي خود را براي پيدا كردن ردي از عاملان اين جنايت شروع كردند.

هرچند پليس در تعقيب فراري‌ها بود اما آنها هيچ ردي از خود به جا نگذاشته بودند و اين كار پليس را سخت‌تر مي‌كرد. درحالي‌كه رديابي‌ها ادامه داشت يكي از خانواده‌هاي فراري اواخر اسفند‌ماه سال گذشته پس از 9‌ماه فرار به روستا برگشتند. وقتي اهالي روستا آنها را ديدند موضوع را به پليس اطلاع دادند و همين باعث دستگيري اعضاي اين خانواده شد. در تحقيق از آنها 8مردي كه در جنايت مسلحانه دست داشتند شناسايي و يكي بعد از ديگري دستگير شدند. آنها در بازجويي‌ها خود را بي‌گناه دانستند و گفتند: ما با مقتول اختلاف داشتيم اما دست به جنايت نزديم.

متهمان در توجيه دليل فرارشان از روستا نيز گفتند: وقتي در جريان قتل قرار گرفتيم، ترسيديم كه به‌عنوان قاتل دستگير شويم و براي همين فرار كرديم. حتي وكيل آنها فيلم دوربين مداربسته يك كارگاه كارتن‌سازي‌ در حوالي پاكدشت را در اختيار پليس قرار داد كه نشان مي‌داد ساعت 5:35(زمان جنايت)، تمامي متهمان در كارگاه حضور داشتند. اما در ادامه تحقيقات مشخص شد كه ساعت دوربين مداربسته كه در 6‌ماه دوم سال به عقب كشيده نشده و يك ساعت جلوتر بوده است. متهمان نيز با سوءاستفاده از اين ماجرا طوري صحنه‌سازي كرده بودند كه پليس تصور كند در زمان جنايت آنها در كارگاه بوده‌اند.

  • اعتراف به جنايت

در شرايطي كه همه شواهد عليه متهمان بود آنها همچنان اصرار به بي‌گناهي داشتند تا اينكه كارآگاهان در يكي از مخفيگاه آنها اسلحه، 5تير جنگي، اسپري اشك‌آور، چاقو و قمه كشف كردند و همين مسئله حقيقت را فاش كرد. بازجويي از 8مظنون پرونده از سر گرفته شد تا اينكه چند روز پيش سرانجام سردسته باند لب به اعتراف گشود و كليد معماي جنايت را در اختيار تيم تحقيق قرار داد.

وي گفت: از مدت‌ها قبل با مقتول بر سر يك زمين كشاورزي اختلاف داشتيم و درگيري ميان طايفه ما با آنها روزبه‌روز بيشتر مي‌شد تا اينكه نقشه جنايت طراحي كردم و با همدستي 7نفر كه از طايفه خودمان بودند آن را به اجرا گذاشتم. وي گفت: 9‌ماه بعد زماني كه مطمئن شديم آب‌ها از آسياب افتاده و كسي در تعقيب عامل قتل راننده اتوبوس نيست به روستا بازگشتيم و گير افتاديم.
به گزارش همشهري، 2متهم اصلي پرونده با قرار 2ميلياردي و 6نفر ديگر با قرار ميليوني روانه زندان شدند.

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*