۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اتاق خبر » خبر ویژه » خواندنی ها » ورامین
  • شناسه : 2485
  • 15 جولای 2015 - 20:42
  • 86 بازدید
  • ارسال توسط :
متروی ورامین ۲ سال پیش متوقف شده است / آینده ای خطرناک در انتظار ورامین است

متروی ورامین ۲ سال پیش متوقف شده است / آینده ای خطرناک در انتظار ورامین است

خبر استان : رئیس شورای شهر ورامین در دومین جلسه  هم اندیشی اصحاب رسانه و خبرنگاران جنوبشرق استان تهران گفت: متروی ورامین ۲ سال پیش متوقف شده است. دومین جلسه  هم اندیشی اصحاب رسانه و خبرنگاران جنوبشرق استان تهران با حضور علی حیدریان شهردار ورامین ، سیدرضا احمدی رئیس شورای شهر ورامین و جمعی از […]

خبر استان : رئیس شورای شهر ورامین در دومین جلسه  هم اندیشی اصحاب رسانه و خبرنگاران جنوبشرق استان تهران گفت: متروی ورامین ۲ سال پیش متوقف شده است.

دومین جلسه  هم اندیشی اصحاب رسانه و خبرنگاران جنوبشرق استان تهران با حضور علی حیدریان شهردار ورامین ، سیدرضا احمدی رئیس شورای شهر ورامین و جمعی از خبرنگاران شهرستانهای ورامین قرچک و پیشوا در دفتر سرپرستی  روزنامه جام جم  در شرق استان تهران برگزار شد.

رئیس شورای شهر ورامین در این جلسه اظهار داشت: امروز دیدگاه های متفاوت در شورای شهر وجود دارد و همین امر از لحاظ اجرایی و نظارتی بسیار مفید است و الحمدالله هم اکنون  شورای شهر به سمت برنامه ریزی، نظارت و حمایت از شهرداری پیش  می رود.

سید رضا احمدی افزود: امروز پروژه های  و خدمات مهم شهرداری ورامین  فقط مختص شهر ورامین نیست بلکه کابرد منطقه ای دارد  که واگذاری زمین ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شرق استان تهران از سوی شورای شهر و شهرداری در این راستا صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: گاها وقتی می خواهیم زمینی برای یک مجموعه  در اختیار انها  بگذاریم تا در ساخت و استقرار ان مجموعه تسریع شود  باید با حساب و کارشناسی لازم انجام شود تا  صدمه ای به بودجه و اقدامات عمرانی شهرداری صورت نگیرد اما  باید برای خدمات بیشتر به مردم ورامین  هزینه های نیز پرداخت شود.

وی تصریح کرد: امروز با اختصاص زمین به ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شرق خدمات انتظامی مانند صدور گذرنامه ، گواهینامه و سایر خدمات در همین ورامین انجام خواهد شد و  ضمن کاهش اتلاف وقت مردم ، با اخذ عوارض  این خدمات درامد شهرداری هم افزایش پیدا می کند.

ریاست شورای شهر ورامین تصریح کرد: مجموعه شورا یک مجموعه نظارتی است اما اقدام شورا به همین مرحله نیز  ختم نمی شود و  شورای شهر برای همدلی همه برای بهرگیری از خرد جمعی مسئولان شهرستان تلاش می کند تا اتفاقات  بزرگی در شهر انجام شود.

وی به راه اندازی شعبه بین الملل دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد و افزود: با حمایت همه مسئولان شهر مانند امام جمعه، فرماندار و شورای شهر موفق شدیم که پروژه های بزرگی مانند شعبه بین الممل  دانشگاه شهید بهشتی در ورامین راه اندازی کنیم که قطعا با استفاده از خرد جمعی و حمایت همه مسئولان این مهم انجام شد.

وی گفت: برخی ها با بیان مسائل فرعی به دنبال منحرف کردن افکار عمومی مردم به سمت و سوی دیگر هستند و اظهارات در خصوص مسائل مترو از همین دست مسائل هست چرا که سعی می کنند به مردم القا کنند که شورای شهر و شهرداری  در برابر ساخت مترو مقاومت می کند .

رئیس شورای شهر با اشاره به  نتایج ورود مترو به منطقه گفت:  با ورود مترو به شهرستان ورامین جمعیتی زیادی به  این شهر وارد می شود و عملا ورامین یک خوابگاه بزرگ خواهد شد اما هیچ گونه زیر ساختی برای این رشد جمعیتی دیده نشده است .

احمدی با بیان اینکه شورای شهر به دنبال تقابل با مسئولان نیست، گفت: کارشناسان معتبر وزارت کشور و استانداری تهران  در حضور خود مسئولان ورامین و استان تهران  در بازدید از مراحل ساخت متروی ورامین  اعلام کردند که خطی که در ورامین در حال ساخت است برای مترو نیست و ویژگی های عبور قطارهای سنگین را دارد .

وی گفت: پروژه متروی ورامین  ۲ سال پیش  با  شکایت دولت در کمیته انطباق مجلس شورای اسلامی  لغو شد  چرا که  مجلس شورای اسلامی بنا بر اسناد اختصاص حریم راه اهن  به متروی ورامین را  غیر قانونی دانسته است و هیچ نشانه  ای از وجود مترو به مانند  متروی تهران و اتصال به شبکه متروی تهران وجود ندارد.

عضو شورای شهر ورامین با اشاره به طرح  جامع شهر ورامین  اظهار داشت: امروز انتقال راه اهن به خارج شهر امکان پذیر است و این امر با همت همه مسئولان  در هر جایگاهی امکان پذیر است و اگر خرد جمعی در ورامین و تعامل مسئولان  رخ ندهد شهر ورامین  اینده ای خطرناک در انتظارش خواهد بود.

سید رضا احمدی  به انتخاب اخیر رئیس شورای شهر ورامین اشاره کرد و افزود: هیچگونه اقلیت و اکثریتی در شورای شهر وجود ندارد و همگی برای خدمت و انجام وظایف قانونی  شورا تلاش می کنیم و سعی می شود کمترین دخالتی در امور شهرداری داشته باشیم و بیشتربرنامه ریزی و نظارت را در دستور کار قرار دهیم .

وی با اشاره به اقدامات موثر شهردار ورامین گفت:  شورای شهر ورامین در کنار امور نظارتی خود  همواره حامی شهردار خواهد بود و نقاط قوت علی حیدریان بیشتر است و ایشان در حوزه های عمرانی و فرهنگی عملکرد مناسبی داشته است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*