۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اتاق خبر » تریبون آزاد » تهران » خبر ویژه » خواندنی ها
  • شناسه : 832
  • 12 اکتبر 2014 - 14:09
  • 72 بازدید
  • ارسال توسط :
فعالیت 23 میلیون کاربر اینترنت در کشور/ رشد 116 درصدی کشف جرایم سایبری درشرق استان تهران

فعالیت 23 میلیون کاربر اینترنت در کشور/ رشد 116 درصدی کشف جرایم سایبری درشرق استان تهران

خبر استان : همزمان با آخرین روز از هفته نیروی انتظامی همایش آسیب ها و مخاطرات فضای مجازی با حضور حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت، سرهنگ سامان محمدی رییس پلیس فتا شرق استان تهران، خبرنگاران و اصحاب رسانه و دانشجویان و اساتید دانشگاه در سالن دانشگاه آزاد اسلامی ورامین-پیشوا برگزار شد. در […]

خبر استان : همزمان با آخرین روز از هفته نیروی انتظامی همایش آسیب ها و مخاطرات فضای مجازی با حضور حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت، سرهنگ سامان محمدی رییس پلیس فتا شرق استان تهران، خبرنگاران و اصحاب رسانه و دانشجویان و اساتید دانشگاه در سالن دانشگاه آزاد اسلامی ورامین-پیشوا برگزار شد.

در این همایش سرهنگ سامان محمدی با اشاره به فعالیت پلیس فتا در حوزه شرق استان تهران اظهار داشت: همزمان با راه اندازی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران، یکی از پلیس های تخصصی که در این حوزه فعالیت خود را آغاز کرد، پلیس فتا بود.

رییس پلیس فتا شرق استان تهران افزود: پلیس فتای شرق استان تهران از زمان شکل گیری با استفاده از تمامی ظرفیت ها و امکانات موجود و تلاش شبانه روزی مأموران و متخصصان نیروی انتظامی، با جدیت فعالیت های صورت گرفته در فضای مجازی را نظارت و کنترل می کند.

وی ادامه داد: به دلیل نحوه زندگی بشر امروزی و گسترده تر شدن استفاده از رایانه و اینترنت توسط مردم به ویژه جوانان و نوجوانان، زمینه سوءاستفاده برخی افراد فرصت طلب نیز فراهم شده تا با طراحی نقشه های متعدد باعث ایجاد ناامنی در جامعه شوند و طی سالهای گذشته جرایم سایبری مانند هک، کلاهبرداری های اینترنتی، هرزه نگاری و سواستفاده از هویت افراد به شدت رشد داشته است که این جرایم با شیوه های مختلف انجام می گیرد

سرهنگ محمدی اضافه کرد: افزایش میزان کابران اینترنت و فضای مجازی و گستردگی خطرات و جرایم سایبری باعث شد که نیروی انتظامی در صدد تشکیل پلیس تخصصی در این حوزه باشد که پلیس فتا  جهت رصد و پیشگیری از وقوع جرم تشکیل شد و اکنون  شاهد کاهش جرایم سایبری در  این حوزه هستیم

این مسئول تأکید کرد: پلیس فتا در سطح کشور توانسته است در برخورد با جرائم و تخلفات رایانه ای عملکرد درخشانی را از خود به جای بگذارد و پلیس فتای نیروی انتظامی با عمر کمتر از سه سال  توانسته است در حوزه کشف و رصد مجرمان سایبری با برخی از کشورهای صاحب فناوری برابری کرده و درحال حاضر کلیه فضای مجازی کشور به خصوص در بخش امنیت سایتها نهادهای دولتی و حکومتی تحت نظارت پلیس فتا وجود دارد و از امنیت انها حفاظت می کند.

وی متذکر شد: در این میان مردم به عنوان مهمترین رکن موفقیت پلیس فتا محسوب می شوند و قطعا اگر همراهی و اطمینان مردم به پلیس نبود، قطعا موفقیت های به دست آمده در زمان حاضر دست نیافتی می بود به همین خاطر باید هر چه بیشتر از پتانسیل مردمی در کسف و برخورد جرائم استفاده شود.

این مسئول فرهنگ سازی خانواده ها برای استفاده درست فرزندان از فضای مجازی را مهم قلمداد کرد و گفت: والدین باید نسبت به حضور فرزندان خود در فضای مجازی حساس باشند و اجازه ندهند تا جوانان و نوجوانان این سرزمین در دام برخی افراد سود جو گرفتار شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به  عملکرد پلیس فتا فرماندهی شرق استان تهران افزود: امروز فرماندهی نیروی انتظامی شرق استان تهران با تاسیس پلیس فتا به مرکزیت شهرستان ورامین و با تابعیت شهرستانهای پاکدشت، پردیس، ورامین، قرچک، پیشوا،  دماوند و فیروزکوه مستقر است که شاهد وجود فضای ارام در این حوزه هستیم  و طی یکساله گذشته شاهد رشد 116 درصدی کشف جرایم سایبری درشرق استان تهران بودیم و این موضوع دلیلی برنظارت کامل پلیس فتا ورصد مجرمان اینترنتی است.

رییس پلیس فتای شرق استان تهران تأکید کرد: امروز کلاهبرداران مالی با شیوه های مختلف تبلیغاتی مانند پیامک های جعلی و تحویل گرفتن کالا  و راه اندازی سایتهای  مختلف اقدام به کلاهبرداری می کنند و یکی از عوامل مهم کاهش این جرایم ارتقا دانش و سواد حوزه دیجیتال در بین شهروندان است.

سرهنگ جمال نیکجو نیز در این مراسم با اشاره به موفقیت نیروی انتظامی در برخورد با مجرمان اینترنتی اظهار داشت: خلاء حضور پلیس تخصصی در فضای مجازی سالها احساس می شد که با راه اندازی پلیس فتا  این خلاء پرشد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی شرق استان تهران افزود: در حال حاضر 23 میلیون کاربر اینترنت در کشور وجود دارد که  باید امنیت این فضا برای همه کاربران تامین شود و پلیس فتا در این خصوص اقدامات مناسبی داشته است و امروز وجود وسایلی مانند تلفن همراه  همانطور که موجب اسایش و سرعت در برقراری ارتباط می شود باعث  اسیب زدن  و  به  خطر افتادن اطلاعات شخصی کاربران نیز می شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*