۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اتاق خبر » تریبون آزاد » تهران » خبر ویژه » خواندنی ها » ری
  • شناسه : 613
  • 13 سپتامبر 2014 - 19:12
  • 107 بازدید
  • ارسال توسط :
فرودگاه مهرآباد هم قربانی زمین‌خواری شد!

فرودگاه مهرآباد هم قربانی زمین‌خواری شد!

خبر استان : مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به زمین خواری ۶۳۰ هکتاری در اراضی طرشت و بخشی از فرودگاه مهرآباد، گفت: در حال حاضر از طریق مراجع قانونی برای ابطال اسناد صادر شده پیگیری می‌کنیم. واحدی در حاشیه برگزاری نوزدهمین جلسه ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز […]

خبر استان : مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به زمین خواری ۶۳۰ هکتاری در اراضی طرشت و بخشی از فرودگاه مهرآباد، گفت: در حال حاضر از طریق مراجع قانونی برای ابطال اسناد صادر شده پیگیری می‌کنیم.

واحدی در حاشیه برگزاری نوزدهمین جلسه ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز استان تهران و در جمع خبرنگاران افزود: یکی از پرونده‌های مهم در حوزه راه و شهرسازی 630 هکتار از اراضی که به اراضی طرشت مشهور است محسوب می‌شود و در حال حاضر در دادسرای مبارزه با زمین‌خواری مطرح شده است و همه جوانب آن در حال بررسی قرار دارد.

واحدی افزود: یک مقدار از این اراضی و در حدود زیر 100 هکتار توسط یک فرد حدود 20 سال پیش و با کمک ایادی که داشته است سند گرفته است و یکی از حوزه‌هایی که در این خصوص رأی جدید صادر کرده است رأی کمیسیون ماده 12 و حوزه زمین شهری سابق بوده که این موضوع در محاکم در دست بررسی قرار دارد.

وی به یک پرونده زمین خواری دیگر با مساحت 8 میلیون متر مربع در قلعه سلیمان‌خان اشاره کرد و گفت: پرونده این موضوع با زمین‌خواری طرشت متفاوت بوده و هم‌اکنون در محاکم مورد پیگیری قرار دارد.

واحدی با بیان این که متراژ زمین قلعه سلیمان‌خان 8 میلیون متر مربع است که در جاده مخصوص قرار دارد افزود: یکی از جاهایی که مثل ثبت و حوزه زمین شهری سابق رأی جعلی روی کمیسیون ماده 12 گذاشته‌اند و اسناد صادر کرده‌اند در پرونده اراضی طرشت مشاهده شده که ما به دنبال ابطال اسناد هستیم چرا که در این خصوص دادنامه داریم و نشان می‌دهد این اراضی متعلق به دولت است و اراضی ملی به شمار می‌آیند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در رابطه با زمین‌خواری اراضی طرشت تصریح کرد: بخشی از فرودگاه مهرآباد، سازمان هواپیمایی، صنایع وابسته به وزارت دفاع و سازمان نقشه‌برداری و زمین‌شناسی در فضای این 630 هکتار قرار دارند.

وی کدی که بر روی برخی از پلاک‌های اراضی 630 هکتاری طرشت به ثبت رسیده است را جعلی عنوان کرد و گفت: مالکیت این اراضی در سال‌های اخیر از حساب سازمان‌های اشاره شده برداشت داشته است.

واحدی در پایان عنوان کرد: این شخص و ایادی وی نمی‌توانند علیه دولت و اراضی دولت حکم بگیرند و در ادامه نیز این اسناد باطل شده و قطعاً اراضی مورد نظر به دولت بازگردانده خواهد شد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*