۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اسلایدر » تهران » ورامین
  • شناسه : 36190
  • 22 ژوئن 2024 - 20:34
  • 23 بازدید
  • ارسال توسط :
عید غدیر هویت ما است

عید غدیر هویت ما است

امام جمعه شهرستان ورامین در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تبریک عید بزرگ غدیر گفت: عید غدیر هویت ما است. حجت الاسلام مجتبی عزیزی در خطبه های نماز جمعه  اول تیرماه ورامین به هفته قوه قضاییه اشاره کرد و ضمن خداقوت به مسئولان قضایی گفت: برخی از افرادی که به دستگاه قضایی مراجعه می کنند، رنج […]

امام جمعه شهرستان ورامین در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تبریک عید بزرگ غدیر گفت: عید غدیر هویت ما است.

حجت الاسلام مجتبی عزیزی در خطبه های نماز جمعه  اول تیرماه ورامین به هفته قوه قضاییه اشاره کرد و ضمن خداقوت به مسئولان قضایی گفت: برخی از افرادی که به دستگاه قضایی مراجعه می کنند، رنج کشیده و گاهی عصبانی هستند و متانت شما قضات می‌تواند به آرامش آنها کمک کند.

وی گفت: آرامش ساحل، هیجان و موج دریا را مهار می‌کند و انتظار این است قضات عزیز با آرامش به هیجانات مراجعین آرامش دهند.

امام جمعه ورامین عید میلاد امام هادی و عید غدیر را تبریک گفت و افزود: عید غدیر هویت ما است.

خطیب جمعه ورامین به انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: حضرت آقا شاخصه‌هایی را برای انتخاب رییس جمهور اصلح بیان کردند و شان رهبری جامعه هم همین است، که راه را نشان دهند، یکی از شاخص هایی که حضرت آقا بیان کردند. اعتقاد به مبانی انقلاب اسلامی است‌.

وی گفت: مبانی و اصول، نرم افزار فکری است، که شما به آن تکیه می دهید، برای ریاست جمهوری، مجلس، شورا و ….حضرت آقا تاکید دارند که فردی که به وی رای داده می شود، به مبانی انقلاب اعتقاد داشته باشد.

عزیزی با بیان این که انقلاب ما بر اساس نظام امامت به وجود آمد و این نهضت بر اساس اصل امامت و ولایت پایه گذاری، پیروز و تثبیت شد، اضافه کرد: فردی که می‌خواهد رئیس جمهور شود باید هم اعتقاد قلبی و هم التزام عملی به ولایت فقیه داشته باشد.

خطیب جمعه ورامین با بیان این که کف و حداقل اعتقاد به ولایت فقیه توسط شورای نگهبان تشخیص داده شده است، افزود: اینکه چه شخصی اعتقاد عملی و بهتری دارد، با شما مردم است. عزیزی گفت: باید در این خصوص به دو موضوع اشاره کرد، اول این که امامت و ولایت تکیه گاه امت در سختی‌ها است.

وی با بیان مصداقی گفت: زمانی که بالگرد رئیس جمهور سقوط کرده بود مجلس خبرگان شکل درستی نگرفته بود، مجلس شورای اسلامی هم در روزهای پایانی بود، اما خللی در نظام اسلامی ایجاد نشد و این نشان دهنده نقش تکیه گاهی ولایت است.

عزیزی گفت: امام تکیه گاه است، در زیارت جامعه کبیره، صلوات خاصه، زیارت غدیریه امام هادی و … اهل بیت را کهف الوری و کهف الفقرا  معرفی کردند، یعنی امام پناهگاه امت است، حکومت ما نیز تکیه گاه و پناه دارد و آن هم رهبری است.

وی افزود: باید به کسی رای دهیم که ولایت فقیه را صرفا یک اصل قانون اساسی نداند و اعتقاد عملی داشته باشد، نسبت نامزدها با رهبری و ولایت فقیه باید در رای دادن برای ما یک اصل باشد و باید رهبری معظم در گفتمان نامزدها و نه فقط در شعار آنها باشد.

امام جمعه ورامین نکته دوم در خصوص التزام به ولایت فقیه در نامزدهای انتخاباتی را مورد اشاره قرار داد و گفت: باید به کسی رای دهیم که رهبری معظم و ولایت فقیه را فصل الخطاب در اختلافات بداند، البته قرآن می‌فرماید با هم اختلاف نداشته باشید و امروز نیز در خدمت روسای ستاد نامزدهای ریاست جمهوری بودم، بین آنها دوستی دیده می شد که بسیار خوب است.

وی گفت: اما ممکن است اختلاف و نزاع پیش بیاید، در این حالت باید به سراغ ولی خود و حاکم شرعی خود، رسول خدا، ائمه معصومین و در زمان غیبت ولی فقیه برویم.

عزیزی گفت: باید در انتخابات ‌کسی را انتخاب کنیم، که رهبری را فصل الخطاب بداند، اگر رهبری معظم فرمودند انتخابات مورد قبول است، تمام شود و همگان تمکین کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*