۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اتاق خبر » تهران » خبر ویژه » خواندنی ها » ورامین
  • شناسه : 2152
  • 22 ژوئن 2015 - 11:51
  • 128 بازدید
  • ارسال توسط :
عملیات اجرایی آزادراه جنوبی تهران آغاز شد

عملیات اجرایی آزادراه جنوبی تهران آغاز شد

خبر استان : مراسم عملیات اجرایی آزادراه جنوبی تهران با حضور معاون اول رئیس جمهور و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) برگزار شد. مراسم عملیات اجرایی آزادراه 6 خطه جنوبی تهران صبح امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)، وزیر راه و شهرسازی، استانداران تهران و البرز و تعدادی از نمایندگان مجلس […]

خبر استان : مراسم عملیات اجرایی آزادراه جنوبی تهران با حضور معاون اول رئیس جمهور و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) برگزار شد.

مراسم عملیات اجرایی آزادراه 6 خطه جنوبی تهران صبح امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)، وزیر راه و شهرسازی، استانداران تهران و البرز و تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد.

این آزادراه دارای طول تقریبی 160 کیلومتر بوده و حد فاصل آبیک قزوین تا چرمشهر ورامین واقع شده است.

اختصاص بودجه عامل تسریع پروژه است

سردار عبادالله عبداللهی، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در این مراسم با اشاره به اجرای 60 درصد کارهای زیربنایی بخش اول آزادراه آبیک چرمشهر گفت: این بخش به بزرگراه قم تهران اتصال پیدا می‌کند که در نظر است یک ساله تکمیل شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تامین بودجه و هزینه‌های این پروژه امیدوار هستیم که این پروژه در زمان دو سال و 6 ماه به بهره‌برداری برسد.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: اکنون در شرایط خاصی از نظر اقتصادی قرار داریم بنابراین برای اینکه بتوانیم در این شرایط به طور موثر به ایفای نقش بپردازیم باید روند و بروکراسی فعالیت‌های اداری کاهش پیدا کند.

کاهش امضای دستگاه‌های دولتی برای ارائه مجوز به پروژه‌ها

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور نیز در این مراسم با اشاره به حضور قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در پروژه‌‌های عمرانی گفت: این قرار گاه با توجه به دارا بودن مهندسان و ماشین‌آلات در فعالیت‌های سازندگی مشارکت دارد.

وی خاطرنشان کرد: ورود قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در پروژه‌ها به این معنا نیست که این قرارگاه با بخش خصوصی به رقابت می‌پردازد، حتی این قرارگاه در پروژه‌هایی که بخش خصوصی توان انجام آن را داراست، ورود پیدا نمی‌کند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه کاهش امضای دستگاه‌های دولتی از وزارت دارایی مطالبه شده است، گفت: وجود یک‌هزار و 600 امضا توسط دستگاه‌های مختلف برای ارائه مجوز پروژه‌ها نشان‌دهنده بروکراسی اداری فراوان است.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دستگاه‌های دولتی باید به این امر اهتمام داشته‌اند، در صورتی که از این امر غفلت شود، دولت خود وارد عمل می‌شود و با لغو تعداد امضاها این بروکراسی را کاهش می‌دهد.

 

 

 

کاهش مسیر و زمان سفر

بابک لارتی، مدیرعامل شرکت تهران با اشاره به اهمیت این آزاد راه گفت: اجرای این پروژه سبب کاهش ترافیک مناطق تهران و البرز می‌شود و با بهره‌برداری از این طرح علاوه بر کاهش ترافیک، آلودگی هوای این مناطق نیز کاهش پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: از مزایای دیگر این طرح می‌توان به کاهش طول مسیر متقاضیان به 20 کلیومتر و کاهش زمان سفر اشاره کرد، بنابراین می‌توان بیان کرد که در مصرف سوخت نیز تاثیرگذار است.

مدیرعامل شرکت تهران آسان‌سازی تردد نقاط پرجمعیت و صنعتی جنوب استان تهران را از مزایای دیگر این طرح ذکر کرد و افزود: این پروژه به صورت مشارکتی اجرا می‌شود که 70 درصد آن از نظر طراحی، ساخت و بهره‌برداری بر عهده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) است.

اتصال به محورهای مواصلاتی چهار استان قزوین، البرز، تهران و مرکزی از جمله ویژگی‌های پروژه آزاد راه جنوبی تهران است که از شهر آبیک واقع در آزاد راه قزوین کرج آغاز شده تا آزاد راه حرم تا حرم در محدوده چرمشهر منتهی می‌شود.

این مسیر پس از طی 45 کیلومتر از غرب آبیک از تقاطع غیر همسطح از راه اصلی اشتهارد ماهدشت می‌گذرد و با راه اصلی و آزاد راه تهران ساوه در کیلومتر 90 دارای تقاطع است.

این مسیر پس از 120 کیلومتر به راه اصلی و آزاد راه قم ـ چرمشهر ـ گرمسار در محدوده چرمشهر منتهی می‌شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*