۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اتاق خبر » تهران » خبر ویژه » خواندنی ها
  • شناسه : 1727
  • 27 می 2015 - 15:54
  • 94 بازدید
  • ارسال توسط :
سرکلانتر، رئیس کلانتری و مأموران مرتبط با پرونده کارواش مجیدیه تهران معلق شدند

سرکلانتر، رئیس کلانتری و مأموران مرتبط با پرونده کارواش مجیدیه تهران معلق شدند

خبر استان : به دنبال حادثه پیش‌ آمده در کارواشی که فرد ارمنی متصدی آن بود و حوادثی که به وقوع پیوست به دستور فوری فرمانده ناجا سرکلانتر منطقه، رئیس کلانتری و سه مأمور بی‌پروا از کار معلق و تحویل دادگاه شدند. در سه هفته پیش در مجیدیه تهران حادثه تلخی رخ داد که فرجام […]

خبر استان : به دنبال حادثه پیش‌ آمده در کارواشی که فرد ارمنی متصدی آن بود و حوادثی که به وقوع پیوست به دستور فوری فرمانده ناجا سرکلانتر منطقه، رئیس کلانتری و سه مأمور بی‌پروا از کار معلق و تحویل دادگاه شدند.

در سه هفته پیش در مجیدیه تهران حادثه تلخی رخ داد که فرجام خوش آن عرق شرم را از جبین نیروهای مؤمن، انقلابی و ستم‌ستیز پاک کرد.

حادثه بدین ترتیب بود که چند مأمور نیروی انتظامی برای شست‌وشوی خودروی گشت کلانتری به کارواشی رفتند که صاحب آن از اقلیت‌های مذهبی بود و روی دیوار کارواش پوستری نصب شده بود در اعتراض به کشتار ارامنه ترکیه عثمانی در 24 آوریل 1914 میلادی و هنگامی که افسر گشت به فرد ارمنی اعتراض می‌کند که چرا این پوستر را به دیوار زده‌ای او در پاسخ می‌گوید خلیفه‌گری ما گفته که ما این پوستر را نصب کنیم.

در ادامه افسر نسبت به خلیفه‌گری اهانت می‌کند ولی با دفاع فرد ارمنی روبه‌رو می‌شود؛ افسر جسور نیز سیلی به گوش فرد ارمنی می‌زند و بعد سه نفری وی را به دفتر کارواش کشانده و او را به باد کتک می‌گیرند در حالی که رهگذران شاهدند و با گوشی‌هایشان از این صحنه فیلمبرداری می‌کنند.

یکی از آن مأموران گوشی چند نفر را می‌گیرد و در نهایت فرد ارمنی را با خودرو به کلانتری برده و در آنجا نیز با تندی و خشونت با او برخورد می‌کنند از طرفی صاحبان گوشی‌ها نیز با التماس و خواهش پس از پاک کردن فیلم به گوشی‌شان می‌رسند.

هموطن ارمنی بالاخره آزاد می‌شود در حالی که تلویزیون مدار بسته کارواش تمام صحنه‌های ضرب و شتم صاحب کارواش را ثبت و ضبط کرده بود وقتی داستان این ستم وقیحانه بعد از گذشت یکی، دو روز و فیلم ستمکاری انجام شده توسط رئیس دفتر سردار اشتری رویت می‌شود با گزارش ماجرا به دستور فوری فرمانده بازرس ویژه‌ای مأمور رسیدگی به پرونده می‌شود و در نهایت سه مأمور بی‌پروا، رئیس کلانتری و سرکلانتر منطقه از کار معلق و تحویل دادگاه می‌شوند و رسماً از مظلوم ماجرا عذرخواهی می‌شود به دنبال این عملکرد سریع و صریح نیروی انتظامی با ستم افرادی که مأمور دفع ستم از شهروندان‌‌ هستند تأثیر بسیار مثبتی بر هموطنان ارمنی و تمامی اهل محل گذاشت و فرد ارمنی مورد ستم نیز از فرماندهی ناجا و عملکرد به موقع ناجا برای دفع این ظلم سپاسگزاری کرد.

لازم به ذکر است فرمانده نیروی انتظامی در مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس پیشگیری به این موضوع پرداخت و تصریح کرد: ما تبعیض قائل نیستیم و اجرای قانون برای همه یکسان است و در اجرای آن برای هیچ کس تبعیض قائل نیستیم چرا که همه ادیان برای ما محترم است.

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*