۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اتاق خبر » تریبون آزاد » تهران » خبر ویژه » خواندنی ها » ورامین
  • شناسه : 1263
  • 28 مارس 2015 - 17:15
  • 97 بازدید
  • ارسال توسط :
سرانه فضای سبز جوادآباد در استان تهران بی‌نظیر است

سرانه فضای سبز جوادآباد در استان تهران بی‌نظیر است

خير استان : شهردار جوادآباد با اشاره به این نکته که سرانه فضای سبز جوادآباد در استان تهران بی‌نظیر است، گفت: با افتتاح دو پارک محله‌ای در سال 93 و ابتدای سال 94 سرانه فضای سبز این شهر افزایش یافت. پارک محله‌ای امام علی (ع) شهر جوادآباد از توابع شهرستان ورامین با حضور محمد امامی […]

خير استان : شهردار جوادآباد با اشاره به این نکته که سرانه فضای سبز جوادآباد در استان تهران بی‌نظیر است، گفت: با افتتاح دو پارک محله‌ای در سال 93 و ابتدای سال 94 سرانه فضای سبز این شهر افزایش یافت.

پارک محله‌ای امام علی (ع) شهر جوادآباد از توابع شهرستان ورامین با حضور محمد امامی امین معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سیدرضا طباطبایی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان ورامین، مهدی کچویی شهردار، حمزه کچویی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر جوادآباد و سیدهمایون عباسی بخشدار جوادآباد صبح شنبه هشتم فروردین 94 در جریان بازدید از پروژه‌های عمرانی شهر و کلنگ زنی جاده آنتن اتصالی جواد آباد به جاده قم ـ گرمسار، افتتاح شد.

شهردار جواد آباد در مراسم افتتاح پارک امام علی (ع) اظهار کرد: در راستای افزایش سرانه فضای سبز و برقراری عدالت اجتماعی، دو پارک محله‌ای برای استفاده شهروندان از ابتدای سال 93 ساخته شد و با افتتاح این دو پارک، شهر جواد آباد بیشترین سرانه فضای سبز در استان تهران را دارا است.

جواد آباد «شهر نمونه زیست محیطی» با صرفه‌جویی در منابع آبی و آبیاری قطره‌ای

مهدی کچویی با بیان اینکه شهر جواد آباد در سال 93 به عنوان «شهر نمونه زیست محیطی» از سوی شورای فضای سبز استان تهران انتخاب شد، افزود: در سال گذشته برای صرفه‌جویی در استفاده از منابع آبی، بیش از چهارهزار مترمربع از فضاهای سبز شهری به آبیاری قطره‌ای مجهز شده است.

وی در خصوص سرانه فضای سبز این شهر بیان داشت: یکی از بهترین فضاهای سبز استان تهران را بخش جواد آباد دارا می باشد و طبق آمار استانداری، حدود 34 متر فضای سبز پس از بررسی کارشناسان به ما ابلاغ شد که در سال 1393 یک متر اضافه شده است و به همین دلیل، جواد آباد در 17 شهریور ماه 93 به عنوان «شهر نمونه زیست محیطی» انتخاب شد.

شهردار جواد آباد در خصوص وضعیت زیست محیطی این شهر نیز گفت: امروز از جمعیت متناسب و هوای پاک برخورداریم و صنایع آلاینده نداریم؛ اولین بحث ما در شورا و شهرداری این بوده است که صنایع آلاینده نداشته باشیم.

انرژی خورشیدی و انرژی‌های نوین برای آینده شهر جوادآباد

وی اضافه کرد: اطراف این شهر زیستگاهی به اسم «سیاه کوه» وجود دارد و دروازه ورود به کویر است، به همین خاطر است که در حوزه توریستی کار می کنیم تا با سازمان میراث فرهنگی استان تهران همکاری داشته باشیم و همچنین انرژی خورشیدی و انرژیهای نوین را برای آینده این شهر در نظر خواهیم داشت.

کچویی تأکید کرد: کسانی که مایل به سرمایه‌گذاری هستند، بحث باغ‌ویلاها برای آنها وجود دارد؛ مجموعه ای 26 هکتاری را یکی از سازمانهای استانداری تهران خریده که به بخش خصوصی واگذار می شود و شامل باغ‌ویلاها، مجموعه گردشگری رفاهی و باغ رستوران است که روی توسعه شهر تأثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: فضای خوبی از جهت آب و هوا داریم و در صنایع پاک، گردشگری و باغ به سرمایه‌گذار نیاز داریم و امروز به آنچه اراده کرده‌ایم، رسیدیم و برنامه معطل مانده‌ای نداریم.

به گزارش فارس،محمد امامی امین معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، سیدرضا طباطبایی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان ورامین، مهدی کچویی شهردار، حمزه کچویی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر جوادآباد و سیدهمایون عباسی بخشدار جوادآباد در حاشیه این مراسم، بر سر مزار شهدای گمنام نیز حضور یافته و ادای احترام کردند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*