۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اتاق خبر » خبر ویژه
  • شناسه : 7398
  • 27 دسامبر 2015 - 14:57
  • 54 بازدید
  • ارسال توسط :
تعیین تکلیف یک مقام دولتی برای شورای نگهبان

تعیین تکلیف یک مقام دولتی برای شورای نگهبان

خبراستان : محمد اشرفی اصفهانی رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری خواستار رد صلاحیت دو تن از نمایندگان فعلی مجلس از سوی شورای نگهبان شد. به‌گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، محمد اشرفی اصفهانی رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری که چندی پیش سازمان بازرسی کل کشور انتصابش به این سمت را […]

خبراستان : محمد اشرفی اصفهانی رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری خواستار رد صلاحیت دو تن از نمایندگان فعلی مجلس از سوی شورای نگهبان شد.

به‌گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، محمد اشرفی اصفهانی رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری که چندی پیش سازمان بازرسی کل کشور انتصابش به این سمت را مغایر قانون و احکام صادره از سوی هیئت را مخدوش اعلام کرد، با تعیین تکلیف برای شورای نگهبان خواستار رد صلاحیت حمید رسایی نماینده تهران و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی شد.

وی که با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد امید ایرانیان وابسته به محمدرضا عارف رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت‌وگو می‌کرد، در ادامه سخنانش با اشاره به احتمال تأیید صلاحیت رسایی نتیجه‌گیری کرده تأیید صلاحیت او محصول لابی با شورای نگهبان خواهد بود و در سخنانی تأمل برانگیز، افزود: لابی برای برخی تأثیرگذار است اما اگر عدالتی در کار باشد و شورای نگهبان آنها را ملاک قرار دهد، با این افراد برخورد می‌کند.

اشرفی اصفهانی همچنین مدعی شد که علاوه بر رسایی که به‌گفته او 5 سال حکم دارد، فرد دیگری از همفکرانش در مجلس نیز 10 سال حکم گرفته اما با بیان “فعلاً صلاح نیست نامی از ایشان ببریم”، به هویت نماینده موردنظر اشاره‌ نکرد.

وی همچنین با رد تلویحی نظر سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر مخدوش بودن احکام هیئت رسیدگی به تخلفات اداری اضافه کرد: ما اعلام کردیم که بررسی‌ها تمام شده است اما الآن بیشتر دنبال رایزنی هستند که بخشیده شوند؛ چون حق وتو هم داشتند و به دیوان عدالت اداری هم شکایت کرده‌اند اما نمی‌توانند رأی ما را نقض کنند و پرونده دوباره به هیئت رسید و ما گفتیم که رأی را پس نمی‌گیریم.

این مقام دولتی درباره ترکیب آینده مجلس هم این‌گونه اظهار نظر کرد: باید دید که چه اتفاقی می‌افتد و به‌نظر من مردم باید ببینند عملکرد نمایندگان فعلی مجلس چطور بوده است؛ یک نمونه‌اش هم بررسی برجام است. داستان‌هایی که در مجلس و اهانت‌هایی را که به دکتر ظریف شد باید در نظر بگیرند و من فکر می‌کنم مردم به‌اندازه کافی آگاهی دارند. امیدوارم در نهایت کسانی رأی بیاورند که دنبال جیب خودشان نباشند و دنبال خدمت و حل مشکلات مردم باشند.

محمد اشرفی اصفهانی از جمله نیروهای اصلاح‌طلب دولت یازدهم است که همراه با مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور، برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده است.

در حالی که اصلاح‌طلبان همواره از معترضین به نظارت استصوابی بوده و مدعی مخالفت با رد صلاحیت‌ها هستند، برخی چهره‌های این جریان خواهان حذف نامزدهای رقیب از گردونه رقابت‌های انتخاباتی با استناد به‌ توجیهات مورد نظر آنان هستند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*