۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اتاق خبر » قرچک
  • شناسه : 3785
  • 04 اکتبر 2015 - 18:47
  • 68 بازدید
  • ارسال توسط :
تخریب بوستان دو هکتاری در قرچک

تخریب بوستان دو هکتاری در قرچک

خبر استان : بوستان ۱۰ ساله بنفشه در قرچک که در زمینی به مساحت دو هکتارساخته شده بود با تعلل مسئولان شهری و صدورحکم دادگاه ، تخریب شد. سرانجام پس از ۱۳ سال شکایت اداره اوقاف قرچک و تعلل شورای اسلامی شهر و شهرداری قرچک در ندادن زمین معوض ، صبح امروز بولدوزرها به جان […]

خبر استان : بوستان ۱۰ ساله بنفشه در قرچک که در زمینی به مساحت دو هکتارساخته شده بود با تعلل مسئولان شهری و صدورحکم دادگاه ، تخریب شد.

سرانجام پس از ۱۳ سال شکایت اداره اوقاف قرچک و تعلل شورای اسلامی شهر و شهرداری قرچک در ندادن زمین معوض ، صبح امروز بولدوزرها به جان تنها پارک منطقه در انتهای بلوار ابوذراین شهر افتادند.

رییس اداره اوقاف شهرستان های جنوب شرق استان تهران با بیان اینکه ۲۵ سال پیش واقفی خیراندیش عواید زمین این بوستان به همراه کمربندی و جاده کنار آن را وقف تامین جهیزیه دختران نیازمند کرد گفت: در سال ۸۱ سند مالکیت این زمین به نام موقوفه مرحوم حاج محمد موثق پورصادر وتمام مراحل قانونی مورد نیاز طی شد.

حجت الاسلام سیدی افزود: از همان سال شهرداری بدون دادن زمین مناسب و کسب رضایت متولیان موقوفه اقدام به دخل و تصرف در این ملک وقفی کرد.
وی اضافه کرد : بارها به مسئولان شهری اعلام کردیم اگر پروژه ای قرار است در این موقوفه ساخته شود با هماهنگی اداره اوقاف باشد اما متاسفانه به این تذکرات بی توجهی شد.

رییس اداره اوقاف شهرستان های جنوب شرق تهران گفت: در پی این تعلل ، در سال ۸۷ مجبور به شکایت از شهرداری قرچک شدیم و پس از طی کردن مراحل قضایی موفق به گرفتن حکم خلع ید شدیم و درتیرماه ۹۴ هم حکم تخریب گرفتیم .
حجت الاسلام سیدی افزود: در چند سال گذشته تمام توان خود رابرای پیشگیری از تخریب این بوستان به کار بستیم حتی دو بار با شهرداری توافق کردیم اما شورای اسلامی شهر مخالفت کرد.

 


وی گفت: با انتصاب فرماندار جدید ، قول همکاری داده و از ما درخواست مهلت شد که ما چند ماه دیگر هم صبر کردیم اما متاسفانه شورای اسلامی شهر اراده ای برای حل این مشکل ندارد و ما مجبور شدیم حکم قضایی را اجرا کنیم .

 


یکی از اعضای شورای اسلامی شهر قرچک نیز مدعی شد: هفته پیش قرار بود برای حل این مشکل در صحن شورا تصمیم گیری شود اما به علت حضور شهرداردر استانداری جلسه لغو شد.
مسعود مرسل پور فرماندار شهرستان قرچک نیز گفت: تلاش می کنیم با برگزاری جلسات مختلف باحضور شهردار ، اعضای شورای اسلامی شهر و متولیان موقوفه تا فردا این مشکل را حل کنیم .

 


مسئولان اداره اوقاف نیز با اینکه حکم تخریب جاده کنار بوستان بنفشه و کمربندی شمالی قرچک را داشتند اما به دلیل درخواست مردم به طور موقت از تخریب آن خودداری کردند.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*