۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اتاق خبر » خبر ویژه » خواندنی ها
  • شناسه : 2166
  • 22 ژوئن 2015 - 13:14
  • 68 بازدید
  • ارسال توسط :
بانک‌ها ممنوعیتی در پرداخت وام ۶۰ میلیونی خرید مسکن ندارند

بانک‌ها ممنوعیتی در پرداخت وام ۶۰ میلیونی خرید مسکن ندارند

خبر استان : معاون بانک مرکزی با بیان اینکه بانک‌ها متناسب با منابع داخلی خود مجاز به پرداخت تسهیلات خرید مسکن هستند، گفت: بانک‌ها می‌توانند ارقامی کمتر از ۶۰ میلیون تومان را به متقاضیان خرید یا ساخت بپردازند. به گزارش خبرگزاری مهر، پیمان قربانی با بیان اینکه بانک‌ها با توجه به منابع داخلی خود مجاز […]

خبر استان :

معاون بانک مرکزی با بیان اینکه بانک‌ها متناسب با منابع داخلی خود مجاز به پرداخت تسهیلات خرید مسکن هستند، گفت: بانک‌ها می‌توانند ارقامی کمتر از ۶۰ میلیون تومان را به متقاضیان خرید یا ساخت بپردازند.

به گزارش خبرگزاری مهر، پیمان قربانی با بیان اینکه بانک‌ها با توجه به منابع داخلی خود مجاز به پرداخت تسهیلات خرید و ساخت مسکن هستند، گفت: بانک مرکزی اعلام کرده است بانک‌ها می‌توانند از محل منابع داخلی خود وام خرید مسکن را با شرایط مذکور در مصوبه شورای پول و اعتبار پرداخت کنند و هیچگونه ممنوعیت مجددی در این باره اعلام نشده است.

معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی موضوع کاملا جداگانه‌ای است، افزود: بانک‌ها باید بدهی خود به بانک مرکزی را پرداخت کنند، اما ارتباطی میان بدهی‌ها با تسهیلات‌دهی بانک‌ها از محل منابع داخلی آنها وجود ندارد.

عضو هیئت عامل بانک مرکزی با تأکید بر طولانی‌مدت بودن تسهیلات مسکن اظهارداشت: بانک‌ها باید محاسبه کنند و ببینند که آیا توان پرداخت این تسهیلات را با توجه به منابع داخلی‌ خود دارند یا خیر؛ بانک مرکزی دستورالعملی را ابلاغ کرده است که بر اساس آن بانک‌ها مجاز به پرداخت این نوع تسهیلات هستند.

وی با بیان اینکه بانک‌ها باید با محاسبه «توازن و مصارف» خود، توانایی یا عدم توانایی پرداخت تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی را بسنجند و سپس برای پرداخت این نوع تسهیلات اقدام کنند، خاطرنشان کرد: سقف مذکور در این دستورالعمل (۶۰ میلیون تومان) به عنوان مبلغ نهایی پرداخت وام است و به این معنا نیست که باید حتما همین میزان وام پرداخت شود؛ بلکه بانک‌ها می‌توانند ارقامی کمتر از ۶۰ میلیون تومان را نیز به متقاضیان خرید یا ساخت مسکن بپردازند.

معاون رئیس کل بانک مرکزی تأکید کرد: با توجه به وضعیت کلی بازار و شرایط روند نزولی تورم در کشور، پرداخت تسهیلات مسکن برای بانک‌ها خدمات جذابی خواهد بود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*