۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اتاق خبر » خبر ویژه » خواندنی ها » ورامین
  • شناسه : 2357
  • 01 جولای 2015 - 15:43
  • 245 بازدید
  • ارسال توسط :
افزایش حجم تردد از جاده آبباریک با افتتاح آزادراه قم-گرمسار / تعريض همچنان چشم انتظار بودجه

افزایش حجم تردد از جاده آبباریک با افتتاح آزادراه قم-گرمسار / تعريض همچنان چشم انتظار بودجه

خبر استان : جاده آبباریک ورامین که به دلیل تصادفات مرگبار زیادی که در آن روی می دهد از سوی اهالی به جاده مرگ معروف شده، همچنان تعریض نشده و مردم چشم به راه تحقق وعده مسئولان هستند. به گزارش پایگاه خبری وارنانیوز به نقل از مهر، جاده آبباریک به ورامین در ابتدا با هدف […]

خبر استان : جاده آبباریک ورامین که به دلیل تصادفات مرگبار زیادی که در آن روی می دهد از سوی اهالی به جاده مرگ معروف شده، همچنان تعریض نشده و مردم چشم به راه تحقق وعده مسئولان هستند.

به گزارش پایگاه خبری وارنانیوز به نقل از مهر، جاده آبباریک به ورامین در ابتدا با هدف عبور و مرور مردم روستای آبباریک به ورامین راه اندازی شد اما کم کم با راه اندازی شهرک صنعتی چرمشهر و استقرار دهها واحد تولیدی در این شهرک، این جاده نیز اهمیت دو چندانی پیدا کرد.

جاده آبباریک به ورامین با راه اندازی واحدهای تولیدی متعدد در شهرک چرمشهر شاهد افزایش قابل توجه عبور و مرور از این جاده بود اما به هیچ عنوان امکانات و ایمنی موجود در این جاده با حجم تردد در آن همخوانی نداشت.

جاده ای که جان جوانان زیادی را گرفت

تردد صدها وسیله نقلیه در روز و عدم ایمنی کافی جاده آبباریک به ورامین سبب شد تا تصادفات مرگباری در این جاده رخ دهد و جوانان زیادی جان خود را از دست بدهند.

آبباریک

کشته شدن تعداد زیادی از ساکنان روستای آبباریک ورامین در این جاده در تصادفات رانندگی سبب شد تا اهالی این روستا نام این جاده را جاده مرگ بگذارند و ضمن دیدار با مسئولان شهرستانی و استانی خواستار توجه جدی به این جاده مهم شدند.

افزایش حجم تردد از جاده آبباریک با افتتاح آزادراه قم-گرمسار

با تکمیل و افتتاح آزادراه قم-گرمسار، جاده آبباریک به چرمشهر اهمیت دو چندانی پیدا کرد به طوری که مردم شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا برای استفاده از این آزادراه از جاده آبباریک عبور می کنند.

امروز حجم تردد خودروها در جاده آبباریک افزایش چشمگیری پیدا کرده اما هنوز تعریض این جاده و ایجاد امکانات لازم به سرانجام نرسیده و همین امر نارضایتی شهروندان و مردم آبباریک و ورامین را به همراه داشته است.

مردم چشم به راه تحقق وعده مسئولان

اکبر نامدار یکی از بومی های روستای آبباریک ورامین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت:جاده آبباریک به ورامین به یک معضل جدی برای اهالی این روستا و استفاده کنندگان از این محور بدل شده است.

آبباریک

وی افزود: امروز با وجود شهرک صنعتی چرمشهر و آزادراه قم-گرمسار حجم تردد از این جاده افزایش پیدا کرده اما امکانات و ایمنی جاده آبباریک با میزان تردد آن همخوانی ندارد.

نامدار ادامه داد: تاکنون جوانان و افراد زیادی از روستای آبباریک در این جاده جان خود را از دست دادند اما همچنان این جاده تکمیل نشده و مردم از مسئولان انتظار دارند هر چه سریعتر به وعده های خود عمل کنند.

تعریض جاده آبباریک خواسته مردم و مسئولان ورامین است

فرماندار ورامین در ۱۴ اردیبهشت ماه سال گذشته در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت جاده آبباریک نیز اظهار داشت: تعریض جاده آبباریک یکی از خواسته های مهم و اساسی مسئولان شهرستان ورامین نیز محسوب می شود و در این زمینه رایزنی های مختلفی نیز صورت گرفته که تلاش داریم در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران بودجه لازم برای این پروژه را کسب کنیم.

سید حسین نقوی حسینی نیز در ۱۵ فروردین ماه امسال گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای تعریض جاده ورامین-آبباریک- چرمشهر اظهار داشت: پیگیری تعریض جاده ورامین-آبباریک-چرمشهر که در دو فاز انجام می شود از جمله مسائلی است که همواره مورد تأکید جدی بنده بود.

بودجه تعریض جاده آبباریک تخصیص نیافت

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی افزود: بر همین اساس در سال گذشته و از تبصره ۲ ماده ۱۸۰ که در اختیار بنده بوده مبلغ ۲۰ میلیارد ریال برای تعریض جاده ورامین-آبباریک-چرمشهر در نظر گرفته شد.

نقوی حسینی یادآور شد: در سفر وزیر راه و شهرسازی به ورامین نیز مبلغ ۳۰ میلیارد رسال برای تعریض فاز اول جاده ورامین-آبباریک اختصاص داده شد اما متأسفانه مجموع ۷۰ میلیارد ریال بودجه در نظر گرفته شده برای تعریض فاز اول این جاده تخصیص داده نشده است.

فاز نخست تعریض جاده آبباریک ۲۱ کیلومتر است

فرامرز تاجیک نیز با اشاره به میزان تردد وسائل نقلیه از جاده آبباریک به خبرنگار مهر اظهار داشت: جاده آبباریک به دلیل اتصال به آزادراه قم-گرمسار و وجود شهرک صنعتی چرمشهر با حجم زیاد عبور و مرور مواجه است.

سرپرست بخشداری جوادآباد که روستای آبباریک در حوزه استحفاظی این بخش است افزود: امروز تعریض جاده آبباریک به ورامین خواسته مردم و مسئولان است که باید این خواسته تا تحقق این مهم با جدیت پیگیری شود.

آبباریک

وی ادامه داد: تعریض جاده آبباریک به ورامین در چند فاز انجام می شود که فاز نخست آن ۲۱ کیلومتر است که با تلاش های مجموعه فرمانداری و برگزاری جلسات و رایزنی های متعدد، هفت کیلومتر از این فاز با پیشرفت ۴۵ درصدی انجام شده است.

تاجیک اضافه کرد: قطعا تکمیل و راه اندازی فاز اول تعریض جاده آبباریک در تسهیل عبور و مرور مردم و کاهش تصادفات نقش اساسی را ایفا می کند.

تیرهای برق موجود در مسیر تعریض جاده آبباریک جابه جا می شود

رضا کارخانه نیز درباره مهمترین موانع پیش روی تعریض جاده آبباریک در گفتگو با مهر اظهار داشت: یکی از موانع و مشکلاتی که بر سر راه تعریض تیرهای برق موجود در این مسیر است که با رایزنی های صورت گرفته، مقرر شد تا تیرهای برق جا به جا شوند.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری ورامین افزود: تعریض جاده آبباریک از نظر تأمین اعتبار نیز با مشکلاتی مواجه است که فرماندار ورامین با جدیت موضوع را پیگیری می کند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*