۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » تهران » خبر ویژه » خواندنی ها » عکس
  • شناسه : 3772
  • 03 اکتبر 2015 - 15:22
  • 89 بازدید
  • ارسال توسط :
از چهره‎ برافروخته رئیس جمهور تا گلباران پیکرهای مطهر حجاج

از چهره‎ برافروخته رئیس جمهور تا گلباران پیکرهای مطهر حجاج

خبر استان : اولین هواپیمای حامل جان باختگان فاجعه منا در حالی بامداد امروز در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست که مهرآباد از همان اولین ساعات آغازین روز مملو از جمعیت استقبال کنندگان از این پیکرهای مطهر بود. مهرآباد امروز سرشار از غم و اندوه از مصیبتی بود که به فرموده رهبر معظم انقلابمان در […]

خبر استان : اولین هواپیمای حامل جان باختگان فاجعه منا در حالی بامداد امروز در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست که مهرآباد از همان اولین ساعات آغازین روز مملو از جمعیت استقبال کنندگان از این پیکرهای مطهر بود. مهرآباد امروز سرشار از غم و اندوه از مصیبتی بود که به فرموده رهبر معظم انقلابمان در ایام بزرگترین اعیاد مسلمین با بی کفایتی و بی لیاقتی حکام سعودی به عزا تبدیل شد.

با اینکه مسئولان از مردم خواسته بودند برای استقبال از این عزیزان به مهرآباد نیایند، اما مردم خونگرم تهرانی با چشمان اشکبار پشت درهای ورودی سالن فرودگاه چشم انتظار بودند تا شاید بتوانند کمی از اندوه خانواده‎های این عزیزان در این غم جانکاه را بر دوش بکشند.

** خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران دلسوز نیز برای پوشش صحیح اخبار از بامداد امروز در پارکینگ پاویون فرودگاه حضور داشتند تا بتوانند با قلم و تصویر خود میزان اهمیت این مراسم را منعکس کنند.

** تدابیر امنیتی از همان ساعات اولیه مراسم رعایت شده و گارد فرودگاه و تیم حفاظت ریاست جمهوری در این زمینه ایفای نقش می‌کردند.
** مراسم استقبال از پیکر هشت تن از قربانیان فاجعه منا ساعت 8:30 با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید، با حضور سران قوا، محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری و اعضای هیأت دولت و تنی چند از نمایندگان مجلس به رسمیت رسید.
** پس از تلاوت قرآن کریم سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در فضای فرودگاه در حالی طنین‌انداز شد که تاج گلهای گلایل سفید در کنار فرش قرمز در انتظار رسیدن پیکرهای مطهر بود.
** مجری برنامه سخنان خود را با این کلمات آغاز کرد که با قلبی مالآمال از اندوه از دست دادن تعداد کثیری از هموطنان عزیز در فاجعه سرزمین منا به استقبال حجاج عزیز کشورمان، زائران شریف بیت‎الله الحرام آمده‌ایم. همانهایی که در سرآغاز این سفر معنوی، با هدیه شاخه گل به آنها و گذراندن از زیر قرآن پشت سرشان آب ریختیم و اکنون هنگام بازگشتشان زیر پایشان گل می‌ریزیم. مجری برنامه در حالی که بغض گلویش را گرفته بود خطاب به پیکرهای مطهر گفت: ” ای عزیزانی که جامه احرامتان کفنتان شد، حجکم مقبول و سعیکم مشکور”.
** پیکرهای این عزیزان بر دوش نیروهای دژبان ارتش با نواختن مارش عزا از روی فرش قرمزی که مزین به گل‎های معطر بود، به سمت جایگاه رفت و سران قوا به منظور ادای احترام به اطراف این اجساد مطهر آمدند و هر کدام شاخه گلی را روی تابوت‌ها گذاشتند.
** پس از ادای احترام سران قوا به پیکر سه تن از قربانیان فاجعه منا، دکتر روحانی برای سخنرانی پشت تریبون رفت. خطاب به حکام سعودی گفت: باید روشن شود افرادی در این فاجعه مقصر بوده‌اند و اگر ثابت شود عده‌ای از مأمورین در این حادثه تقصیر داشتند ما به هیچ عنوان از خون عزیزانمان نخواهیم گذشت. وی همچنین تصریح کرد: زبان ما در این حادثه زبان عاطفه، برادری و ادب است و اگر هم لازم باشد جمهوری اسلامی ایران از زبان اقتدار خود نیز استفاده خواهد کرد.
* از دیگر حواشی این مراسم حضور خانواده‎های حجاج بود که برای دلجویی از خانواده‎های داغدار به فرودگاه آمده بودند. یکی از حاجیان در تشریح فاجعه منا به خبرنگار باشگاه خبرنگان گفت: سعودی‎ها راه را بسته بودند و به حجاج آسیب زدند و یک اشتباه بزرگ باعث ضربه به حجاج شد.
** حاجی دیگری گفت: اصلا نیروهای امداد نگذاشتند کاری انجام شود و به هیچ وجه اجازه نمی‎دادند راه باز شود و به نیروهای ایرانی نیز برای کمکرسانی اجازه ورود داده نمی‎شد.
** حاجی دیگری اضافه کرد: حجاج در یک منطقه محاصره شدند و نتیجه این اقدام اشتباه جان دادن هزاران تن از حاجیان بیت‌الله الحرام در روز عید قربان شد.
از چهره‎ برافروخته رئیس جمهور تا گلباران پیکرهای مطهر حجاج
از چهره‎ برافروخته رئیس جمهور تا گلباران پیکرهای مطهر حجاج
از چهره‎ برافروخته رئیس جمهور تا گلباران پیکرهای مطهر حجاج
از چهره‎ برافروخته رئیس جمهور تا گلباران پیکرهای مطهر حجاج
از چهره‎ برافروخته رئیس جمهور تا گلباران پیکرهای مطهر حجاج
از چهره‎ برافروخته رئیس جمهور تا گلباران پیکرهای مطهر حجاج

از چهره‎ برافروخته رئیس جمهور تا گلباران پیکرهای مطهر حجاج+ تصاویر

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*