با ما همراه باشید

اتاق خبر

کلیات لایحه افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان تصویب شد

محمدمهدی مفتح در تشریح جلسه امروز دوشنبه (۱۸مهرماه) کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: در نشست امروز بررسی لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری در دستور کار قرار گرفت که با رای اکثریت نمایندگان عضو، کلیات آن به تصویب رسید.

وی افزود: پس از تصویب کلیات لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشور و لشکری، سه کمیته برای بررسی جزئیات این لایحه در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات تشکیل شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: براساس لایحه مذکور ۳ هزار امتیاز به کارمندان مشمول قانون خدمات کشوری و معادل ریالی امتیاز مذکور به کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ اضافه شود.

مفتح با بیان اینکه براساس این لایحه حقوق بازنشستگان ۹۰۰ هزار تومان افزایش  خواهد یافت، خاطرنشان کرد: کمک هزینه اولاد برای کارمندان ۱۰۰ درصد و حق عائله‌مندی ۵۰ درصد رشد می‌کند. همچنین براساس لایحه مذکور مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی ۱۰ درصد و دهک‌های ۱، ۲ و ۳ این افراد حدود ۱۵ درصد رشد می‌کند.

به گزارش آنا، بررسی تقاضای دو فوریت در مورد لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری در دستور کار مجلس قرار گرفت و نمایندگان با فوریت آن موافقت کردند.

براساس ماده ۱۶۱ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، نحوه رسیدگی به طرح‌ها و لوایح دو فوریتی به این شرح است:

۱- حداکثر چهار ساعت پس از تصویب فوریت، طرح یا لایحه چاپ و توزیع و به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع می‌شود.

۲- حداکثر بیست ساعت پس از تصویب فوریت، پیشنهاد نمایندگان به کمیسیون مربوط تسلیم می‌شود.

۳- گزارش کمیسیون حداکثر سه روز کاری پس از تصویب فوریت، به هیأت رئیسه ارسال می‌شود تا در دستور کار مجلس قرار گیرد.

تبصره- چنانچه کمیسیون در مهلت فوق گزارش خود را ارائه ننماید طرح یا لایحه در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.