با ما همراه باشید

ورامین

کیفیت آب شرب روستاهای ورامین مطلوب نیست

بخشدار مرکزی ورامین گفت: کیفیت آب شرب روستاهای ورامین مطلوب نیست و حق آبه آشامیدنی دشت ورامین به طور کامل به مردم این دیار داده نشده است که نیازمند پیگیری جدی است.

سراج الدین تقوی ونکی ظهر امروز و در نشست با خبرنگاران اظهارداشت: یکی از هم موارد بخش این است که حق آبه آشامیدنی سد ماملو به دشت ورامین به درستی داده نشده و انتظار داریم حق آبه سد ماملو بیشتر به این خطه از سرزمین ایران اسلامی تخصیص یابد چرا که آب آشامیدنی روستاهای این منطقه در حد مطلوب نیست.

وی افزود:اصلاح راه دسترسی قرچک به روستاهای چپ و راست ورامین را پیش بینی کردیم که می تواند در کاهش ترافیک شهری موثر باشد.

بخشدار مرکزی ورامین گفت: برای فضاهای ورزشی در روستای احمد آباد برنامه داریم و بدنبال این هستیم که تملک انجام شود و در اختیار مردم قرار گیرد.وی تصریح کرد: برخی روستاهای ما پتانسیل آن را دارند که درمانگاه شبانه روزی داشته باشند و نیاز مبرم داریم که دو درمانگاه شبانه روزی در روستاهای علی آباد باغخواص، ریحان و عبدل آباد و جعفر آباد بخش راه اندازی و احداث شود.

وی خاطرنشان کرد:اعتقاد داریم برخی از کمیسیون ها می تواند به طور شهرستانی به مردم خدمات دهند مثل کمیسیون امور زیربنایی که می تواند این مهم جزو موارد موانع تولید قرار گیرد و امیدواریم این خواسته تحقق یابد چرا که استانی مثل تهران نمی تواند با گستردگی زیادی که دارد پاسخگوی بررسی و مطالبه مردم باشد.

تقوی گفت: مجلس قانون خروج دامداری ها از روستاها را مصوب کرده است اما از سوی دیگر نمی تواند زمینی برای احداث مکان جدید ایجاد کند.در بخش امور بانوان نیز تیمی که بانوان نخبه را تشکیل دادیم و فعالیت های بسیار خوبی توسط بانوان در بخش مرکزی در راستای ایجاد اشتغال شکل گرفته و ۱۶۰ واحد کارگاهی هم در سطح بخش مرکزی به همت بنیاد برکت راه اندازی و تسهیلات در اختیارشان داده شده و فعالیت می کنند.

بخشدار مرکزی با اشاره به برگزاری ‌مسابقه اسب سواری در یکی از روستای بخش مرکزی گفت: یکی از ظرفیت های خوبی که در روستای خورین‌ وجود دارد مرکز اسب سواری محک است که در این راستا مسابقه اسب سواری کشوری را داریم که از نهم تا دوازدهم در روستای خورین‌ بخش مرکزی با حضور ورزشکاران خارجی و داخلی برگزار می شود.

وی در پایان افزود: طی دو سال گذشته بیش از ۴۵ میلیارد تومان جذب اعتبار در زمینه های مختلف برای توسعه و آبادانی روستاهای بخشداری مرکزی داشتیم که تامین و هزینه شده است.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فارسی سازی شده توسط تیم مارکتیکا | فروش در سایت ژاکت