با ما همراه باشید

اتاق خبر

همه علامت‌ها نشان می‌دهد دوران فشار حداکثری رو به پایان است

خبراستان:حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، صبح امروز (پنجشنبه ۲۲ آبان) در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملّی وزارت‌های آموزش و پرورش و بهداشت، اظهار داشت: پیشرفت و امنیت کشور در سایه آموزش فرزندان ماست. فرزندان ما باید به فرهنگ ملی و دینی خودشان آشنا بشوند و این مدرسه است که انسان فعالِ مسئولِ آینده کشور ما را می‌سازد و مدرسه جایگاه بسیار با اهمیتی دارد.

وی ادامه داد: اینکه در یک روز ۱۵۵۰ پروژه آموزشی و تربیتی افتاح شد به‌معنای اهتمام دولت به آموزش و پرورش است. اینکه وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که روزانه هشت و نیم میلیارد تومان برای زیربنای آموزشی دولت خرج می‌کند و به‌معنای این است که دولت اهمیت خاصی برای آموزش و پرورش قائل است.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: اینکه مدرسه خشتی و گلی تمام شده و روزانه ۲۷ کلاس درس آغاز به کار می کند به این معناست که آموزش و پرورش و علم و فرهنگ برای ما مهم است.

روحانی با بیان اینکه مراکز رفاهی از ۱۸۰ مرکز به ۴۰۴ مرکز رسیده‌، گفت: این یعنی ما به روحیه و نشانط عزیزان در آموزش و پرورش اهمیت می‌دهیم.

وی تصریح کرد: اینکه حقوق معلمان بیش از ۴ برابر افزایش یافته، نشان می‌دهد به این مسئله واقف هستیم که آموزش و پرورش چقدر مهم است. البته معلمان عزیز ما با عشق کار کرده اند نه به‌خاطر پول.

*باید از آموزش حافظه‌محور به آموزش تحقیق‌محور و پژوهش‌محور برگردیم

روحانی با بیان اینکه باید از آموزش حافظه‌محور به آموزش تحقیق‌محور و پژوهش‌محور برگردیم، گفت: فرزندانی که سر کلاس می‌آیند از کلاس سوم و چهارم به بعد باید کتابخوان و محقق بار بیایند. مخصوصاً فضای جدید دیجیتالی که مهم است و باید سواد دیجیتالی را به دانش‌آموزان یاد بدهیم.

رئیس‌جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه ان‌شاءالله با همت مردم و هدایت‌های رهبری از تحریم عبور خواهیم کرد، اظهار داشت: همه علامت‌ها از آمریکا و جاهای دیگر دنیا نشان دهنده این است که دنیا فهمیده فشار حداکثری جواب نمی‌دهد و فشار حداکثری دوران پایان خودش را طی می‌کند و مردم با مقاومت خودشان طعم شیرین تلاش‌های خود را شاهد خواهند بود.