با ما همراه باشید

اتاق خبر

تهیه پرونده ورامین به عنوان شهر ملی شیشه

خبراستان :معاون صنایع دستی استان تهران گفت: با توجه به کارگاه‌های فعال شیشه و حضور هنرمندان برجسته در رشته‌های آبگینه و شیشه در شهرستان ورامین پرونده این شهرستان به عنوان شهر ملی شیشه جهت ارائه در شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع‌دستی در حال تهیه و بررسی است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، پروانه حیدری با بیان اینکه ملی شدن شهرها و روستاها در راستای برندسازی، معرفی و ارتقای جایگاه صنایع‌دستی شهرستان‌های استان تهران انجام می‌شود، افزود: ثبت ملی شهرها و روستاهای استان تهران موجب می‌شود یک عزم همگانی و مدل مشارکتی با هم‌افزایی هنرمندان صنایع‌دستی و مسئولان شهری در تحقق جهش تولید در سال ۹۹ صورت پذیرد.

او خاطرنشان کرد: تولیدات آبگینه بخش اعظمی از صادرات صنایع دستی در استان تهران را در سال ۹۸ به خود اختصاص داده است که می توان با انجام یک کار برنامه ریزی شده شرایط رشد صادرات در رشته آبگینه را فراهم کنیم.

معاون صنایع دستی استان تهران گفت: بیش از ۲۰ کارگاه فعال صنایع دستی در رشته‌های شیشه فوتی، نقاشی روی شیشه و تراش شیشه در شهرستان ورامین در حال فعالیت است.منبع ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فارسی سازی شده توسط تیم مارکتیکا | فروش در سایت ژاکت