رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April
  • سه‌شنبه 24 نوامبر 2020 - 07:20
  • کد خبر : 35047
  • اتاق خبر
  • چاپ خبر : درخواست کارکنان آموزش عالی از دولت در بودجه سال آینده

خبراستان:لعیا میزبان، رئیس شورای صنفی کارمندان آموزش عالی وابسته به وزارت علوم در سطح کشور دانشگاهاظهار داشت: تعداد 50 هزار نفر کارمند در دانشگاهها و مراکز آموزشی و پژوهشی و فناوری، منتظر قول و تعهد اخلاقی رئیس سازمان برنامه و بودجه هستند. میزبان افزود: علیرغم پیگیری های 9 ماهه در خصوص عدم اجرای افزایش 50% […]

خبراستان:لعیا میزبان، رئیس شورای صنفی کارمندان آموزش عالی وابسته به وزارت علوم در سطح کشور دانشگاهاظهار داشت: تعداد 50 هزار نفر کارمند در دانشگاهها و مراکز آموزشی و پژوهشی و فناوری، منتظر قول و تعهد اخلاقی رئیس سازمان برنامه و بودجه هستند.

میزبان افزود: علیرغم پیگیری های 9 ماهه در خصوص عدم اجرای افزایش 50% فصل پنجم حقوق کارمندان دانشگاهها و مراکز تابعه به وزارت علوم، متاسفانه معاونت اداری و مالی وزارت علوم همانند سال قبل قصد فریب کارمندان، نمایندگان مجلس و معاونین ریاست جمهوری را داشت که دروغگویی آنان بر همه مسولین ذی ربط آشکار شد.

وی ادامه داد: در پی عدم اجرای کامل بخشنامه شماره 162862 تاریخ 95/12/21 و بخشنامه 696488 مورخ 98/11/20، علیرغم داشتن اعتبار و تعهد وزیر محترم علوم به دکتر نوبخت، متاسفانه با مصوبه 98/12/3 مرکز هیئت امنا فقط 30% ماده 20 که در کل حقوق 15% افزایش برای کارمندان داشت را بجای 45% افزایش را تصویب کرد و اعتبار آن را با دو روز فاصله و بدون مجوز ، در 98/12/5 با 30% افزایش فوق العاده جذب به اعضای هیات علمی مصوب و احکام را صادر و پرداخت کردند.

رئیس شورای صنفی کارمندان آموزش عالی وابسته به وزارت علوم در سطح کشور در همین زمینه گفت: این مسئله با اعتراض کارمندان و پیگیری نمایندگان محترم مجلس، وزیر محترم علوم ضمن اقرار به اختلاف فاحش بین حقوق کارمندان وابسته به آن وزارت و سایر کارمندان دستگاههای اجرایی خصوصا کارمندان وزارت بهداشت به عنوان دو وزارت امنایی،مکاتباتی با دکتر نوبخت و دکتر جهانگیری درخواست تامین اعتبار جهت افزایش 50%حقوق کارمندان ارایه کرند.

میزبان یادآور شد: از طرف دیگر و متاسفانه در عمل حتی اقدام به پیشنهاد افزایش 50% اعتبار حقوق کارمندان در مواد 19 الی 26 فصل پنجم ایین نامه مشمولین ، مطابق مفاد بخشنامه های صدرالاشاره نکردند و در بند 19 جدول ضرایب بودجه پیشنهادی سال 1400 ،فقط 15%دیگر ماده 20 (سه فوق العاده ، جذب و ویژه و شغل ) را درخواست دادند.

وی تصریح کرد: این امر تبعیض آمیز وانجام مکاتبات فریب کارانه ، اقدام هدفمند و برنامه ریزی شده مسئولین وزارت علوم را در ایجاد تبعیض و ناعدالتی و استمرار در عدم رعایت بند 6 سیاست های کلی نظام اداری کشور ابلاغی مقام معظم رهبری و عدم رعایت تبصره 3 ماده 29 و ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه کشور را آشکار می کند و قصد استمرار اعتراض کارمندان را دارند که امیدواریم مسئولین نظارتی و امنیتی کشور با نگاه ویژه به اقدامات هدفمند مسئولین وزارت علوم رسیدگی کنند.

رئیس کمیسیون اداری کارمندان اموزش عالی در کشور افزود: در اردیبهشت ماه 99 طی ملاقات حضوری با دکتر نوبخت عدم اجرای بخشنامه صادره ایشان و تخلف وزارت علوم در این خصوص را در حضور معاونین و رابط آن سازمان در وزارت علوم طرح کردیم.

وی تصریح کرد: دکتر نوبخت در این جلسه تاکید کردند که طبق تعهد اخلاقی، قول می دهم در اعتبارات 1400 افزایش 50%حقوق و مزایای کارمندان را در بودجه دانشگاهها و مراکز وابسته تامین نمایم و برای رفع تبعیض و ناعدالتی انجام شده (13 ماه تا 99) را نیز کمک کنم. ولی متاسفانه علیرغم دستور ریاست محترم جمهوری و مکاتبات نمایندگان مجلس و حقوق دانان شورای نگهبان هنوز در این خصوص اقدامی حاصل نشده است لذا همه کارمندانآموزش عالی منتظر اقدام به تعهد اخلاقی و قول اقای دکتر نوبخت هستیم.

اخبار مرتبط