رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 2 December
  • پنج‌شنبه 22 اکتبر 2020 - 06:52
  • کد خبر : 33822
  • اتاق خبر
  • چاپ خبر : پرداخت ۱۰۰۰ یورو به خانواده‌های فرانسوی در صورت داشتن فرزند سوم!

خبراستان:در فرانسه نرخ باروری روندی طبیعی دارد با این حال دولت فرانسه ۱۶ هفته مرخصی با حقوق و مزایای کامل برای مادران در نظر گرفته است و خانواده‌ها در صورت داشتن فرزند سوم مبلغ ۱۰۰۰ یورو دریافت می‌کنند. نرخ جانشینی جمعیت طبق تعاریف جهانی حدود 2.1 فرزند است به این معنی که نسبت تعداد تولد […]

خبراستان:در فرانسه نرخ باروری روندی طبیعی دارد با این حال دولت فرانسه ۱۶ هفته مرخصی با حقوق و مزایای کامل برای مادران در نظر گرفته است و خانواده‌ها در صورت داشتن فرزند سوم مبلغ ۱۰۰۰ یورو دریافت می‌کنند.
نرخ جانشینی جمعیت طبق تعاریف جهانی حدود 2.1 فرزند است به این معنی که نسبت تعداد تولد و مرگ به گونه‌ای است که از کاهش جمعیت جلوگیری می‌کند؛ در فرانسه نرخ باروری به ازای هر زن 2.08 فرزند است، با این حال دولت فرانسه 16 هفته مرخصی با حقوق و مزایای کامل را برای مادران فرانسوی در نظر گرفته است.

پس از این دوره، والدین می‌توانند به مرخصی سه ساله و بدون حقوق بروند و بعد از آن بدون هیچ محدودیتی به شغل قبلی‌شان بازگردند؛ ‌در فرانسه خانواده‌ها در صورت داشتن فرزند سوم مبلغ 1000 یورو دریافت می‌کنند.

همچنین دولت این کشور تضمین می‌کند از خانواده برای تامین مخارج فرزندان از سنین کودکی و پیش دبستانی تا مدرسه و دانشگاه حمایت مالی کند؛ به طوری که مثلاً اگر خانواده‌ها برای تولد فرزندشان خدمتکار استخدام کنند، دولت بخشی از این هزینه را می‌پردازد؛ از دیگر سیاست‌های افزایش جمعیت در کشور فرانسه می‌توان به اختصاص سبد کالا و کاهش مالیات اشاره کرد.

در سال 1398 برای زنان ایرانی نرخ باروری 1.7 فرزند تخمین زده شده است و امسال با توجه به موالید 6 ماهه اول سال، از این مقدار هم کمتر خواهد شد! که البته با احتساب کرونا و تأثیرات آن به ‌روی میزان تولدها، احتمال کاهش خیلی بیشتری را شاهد خواهیم بود! با این وجود، کمافی‌السابق دستورات و سیاست‌های کاهش جمعیت در کشور برقرار است! سازمان‌ها با حق مرخصی زایمان مادران سلیقه‌ای برخورد می‌کنند و در بسیاری اوقات بارداری زنان منجر به از دست دادن شغل آنها می‌شود!

اخبار مرتبط