رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
  • الخميس ۵ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 22 October

خبراستان: فرماندار پاکدشت گفت: شیب تند بستری بیماران کرونایی در پاکدشت نگران کننده است و این امر، کادر درمانی را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند. هادی تمهیدی گفت: بر اساس بررسی وضعیت دو بیمارستان شهدای پاکدشت و زعیم، شیب بستری بیماران ناشی از کرونا طی روزهای اخیر افزایش یافته و این امر نگرانی کادر درمان […]

خبراستان: فرماندار پاکدشت گفت: شیب تند بستری بیماران کرونایی در پاکدشت نگران کننده است و این امر، کادر درمانی را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند.

هادی تمهیدی گفت: بر اساس بررسی وضعیت دو بیمارستان شهدای پاکدشت و زعیم، شیب بستری بیماران ناشی از کرونا طی روزهای اخیر افزایش یافته و این امر نگرانی کادر درمان و مسوولان شهرستان را برای مقابله با این بیماری افزایش داده است.

وی اظهار کرد: هم اکنون ظرفیت تخت‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های پاکدشت کاملا تکمیل شده و امکانات پاکدشت با توجه به افزایش مراجعه بیماران، پاسخگوی این حجم زیاد از متقاضیان استفاده از امکانات درمانی شهرستان نیست.

تمهیدی تأکید کرد: اگر مردم استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، فشار مضاعفی بر کادر درمانی وارد شده و آنان را در خدمت رسانی به سایر مردم فرسوده می‌کند.

وی تصریح کرد: از مردم درخواست می‌شود تا از مراجعه غیرضروری به اماکن عمومی خودداری کرده و در ایام تعطیلات پیش رو، از سفر به سایر مناطق کشور که امکان جابجایی ویروس کرونا را افزایش می‌دهد خوددداری کند.

فرماندار پاکدشت اظهار کرد: هم اکنون طرح تشدید محدودیت‌های کرونایی در مناطق مختلف پاکدشت اجرا شده و مصوبات ستاد ملی کرونا و استان تهران به طور کامل مورد توجه قرار می‌گیرد و با کسانی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد قانونی می‌شود.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از دیروز تا امروز ۲۱ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۲۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۶۳ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران به ۵۰۴ هزار و ۲۸۱ نفر رسید.
دکتر سیما سادات لاری با اعلام این خبر افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۷۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۸ هزار و ۸۱۶ نفر رسید.
وی با اشاره به این که خوشبختانه تا کنون ۴۰۹ هزار و ۱۲۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، گفت: ۴۵۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

اخبار مرتبط