رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 10 خبر


  • پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
  • الخميس ۵ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 22 October
  • دوشنبه 12 اکتبر 2020 - 09:55
  • کد خبر : 33523
  • اتاق خبر
  • چاپ خبر : طرح سوال از وزیر کار در مجلس کلید خورد

خبراستان: نماینده مردم تهران در مجلس از کلید خورن طرح سوال از محمد شریعتمداری وزیر کار خبر داد. علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو، اشاره به شرایط اقتصادی در ایام شیوع ویروس کرونا و شغل‌هایی که آسیب دیده‌اند و هم چنین تعطیلی مشاغل و بیکاری افراد، گفت: مدارکی به دست […]

خبراستان: نماینده مردم تهران در مجلس از کلید خورن طرح سوال از محمد شریعتمداری وزیر کار خبر داد.

علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو، اشاره به شرایط اقتصادی در ایام شیوع ویروس کرونا و شغل‌هایی که آسیب دیده‌اند و هم چنین تعطیلی مشاغل و بیکاری افراد، گفت: مدارکی به دست بنده رسیده که نشان می‌دهد شماری از اعضای ستاد انتخاباتی حسن روحانی با دستور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرکت‌های زیر مجموعه شستا بکارگیری شده‌اند. این در حالیست که آمارها نشان می‌دهد حدود 30 درصد از جوانان کشور بیکار هستند که بسیاری از این جوانان تحصیل کرده و متخصص هستند و می‌توانستند واجد شرایط جذب در برخی شرکت‌های دولتی باشند.

وی با بیان اینکه به کارگیری افراد در مشاغل تخصصی و مدیریتی، نیازمند داشتن تخصص، تجربه و سوابق شغلی موثر و مرتبط است، افزود: سوال بنده از محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی این است که اعضای کمیته جوانان و دانشجویان ستادهای انتخاباتی روحانی با کدام سابقه موثر شغلی، برای جذب در مشاغل کلیدی و هیأت مدیره بزرگترین و مهمترین هلدینگ‌ها و شرکت‌های اقتصادی و تولیدی کشور (زیرمجموعه های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) معرفی شده اند؟

نماینده مردم تهران در مجلس در همین راستا، ادامه داد: شریعتمداری که مدعی شفافیت در وزارتخانه تحت امرشان و بخصوص شرکت‌های شستا هستند حاضر به شفاف‌سازی درباره جذب بدون ضابطه این افراد نیز هستند؟ آیا چنین امکانی برای سایر جوانان کشور هم فراهم است؟ آیا این مصداق اتمّ بی‌عدالتی و تخلف آشکار مدیریتی نیست؟

خضریان اضافه کرد: شریعتمداری به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی که متولی اشتغال در کشور است چه پاسخی به خیل جوانان بیکار در کشور دارد و این اقدام خود را چگونه توجیه می‌کند؟ در چنین شرایطی که مسائل اقتصادی اولویت اول کشور است و اقشار مختلف مردم با مشکلات عدیده معیشتی و بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند و هر روز هم این فشار در حال افزایش است و مردم زیر فشار اقتصادی در حال له شدن هستند، با پشتوانه کدام تصمیم کارشناسی شده در سال پایانی دولت اقدام به معرفی جوانان عضو ستاد انتخاباتی روحانی جهت عضویت در هیات مدیره شرکت های بزرگ اقتصادی کرده‌اید؟

نماینده مردم تهران، گفت: به استناد لیست‌ها و مدارک موجود این افراد با امضای جناب م.ک معاون وزیر به شستا معرفی شده‌اند، درخواست بنده از وزیر این است که در خصوص به کارگیری این افراد در چنین پست های مهمی شفاف سازی صورت گیرد.

اخبار مرتبط