رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
  • السبت ۱۴ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 31 October
  • دوشنبه 14 سپتامبر 2020 - 06:10
  • کد خبر : 32828
  • اتاق خبر
  • چاپ خبر : اجرای درست طرح برق امید هزینه های اقتصادی کشور را کاهش می‌دهد

خبراستان: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است اجرای صحیح طرح برق امید می تواند هزینه های اقتصادی و زیست محیطی کشور را کاهش دهد. مسلم صالحی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح برق امید با توجه به آنکه حمایت از گروه های کم مصرف را از طریق کاهش مصرف برق هدف قرار […]

خبراستان: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است اجرای صحیح طرح برق امید می تواند هزینه های اقتصادی و زیست محیطی کشور را کاهش دهد.

مسلم صالحی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح برق امید با توجه به آنکه حمایت از گروه های کم مصرف را از طریق کاهش مصرف برق هدف قرار داده است، می تواند در صورت موفقیت به سایر بخش ها نیز تسری یابد.

وی افزود: اجرای صحیح طرح برق امید می تواند هزینه های اقتصادی و زیست محیطی کشور را کاهش دهد.

صالحی در پاسخ به این پرسش که آیا کمیسیون اقتصادی و مجلس از طرح برق امید حمایت می کند؟، گفت: دیدگاه مجلس و همینطور کمیسیون اقتصادی به این طرح مثبت است .

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: اجرای طرح برق امید باعث کاهش هزینه های کشور خواهد شد چرا که از سویی به دلیل کاستن از نیاز حجم برق مورد نیاز، سرمایه گذاری برای توسعه نیروگاه ها را کم خواهد کرد و از سویی دیگر می تواند هزینه های زیست محیطی و آلودگی ها را که به دلیل مصرف سوخت و انتشار گاز CO2 نیروگاه ها به کشور تحمیل می شود، کاهش دهد.

وی ادامه داد: این طرح می تواند با تخفیف صد درصدی به گروه های کم مصرف، مشوقی برای سایر مشترکان جهت کاستن و بهینه مصرف کردن برق باشد.

نماینده اقلید در مجلس همچنین با اشاره به ضرورت تسری این طرح به سایر بخش ها و دستگاه ها گفت: اجرای موفق این طرح می تواند تسری این طرح را به سایر دستگاه ها و بخش های خدمات رسان مانند آب و گاز تسریع کند.

صالحی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص آنکه آیا مجلس اجرای طرح های مشابه در سایر بخش ها و دستگاه ها را منوط به اجرایی شدن و استخراج نتایج برق امید خواهد کرد؟ اظهار داشت: در صورتی که طرح ها کارشناسی شده و با دیدگاه حمایتی تدوین شده باشند، مورد حمایت مجلس خواهند بود و طرح های دیگر در صورت رعایت اصل مذکور، از سوی مجلس پشتیبانی می شوند.

اخبار مرتبط