رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
  • السبت ۱۴ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 31 October
  • یکشنبه 13 سپتامبر 2020 - 08:43
  • کد خبر : 32808
  • اتاق خبر
  • چاپ خبر : سند ملی ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی به‌روزرسانی می‌شود

خبراستان: معاون ساماندهی و بازآفرینی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران از به‌روز رسانی سند ملی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی خبر داد. حبیب خراسانی در نشست بررسی چارچوب تدوین سند توانمند سازی و ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی با اشاره به اینکه سند توانمند سازی و ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی باید زودتر از این زمان […]

خبراستان: معاون ساماندهی و بازآفرینی شهری شرکت بازآفرینی شهری ایران از به‌روز رسانی سند ملی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی خبر داد.

حبیب خراسانی در نشست بررسی چارچوب تدوین سند توانمند سازی و ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی با اشاره به اینکه سند توانمند سازی و ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی باید زودتر از این زمان مورد بازنگری قرار می‌گرفت، اظهار کرد: در ماده 120 برنامه ششم توسعه کشور یکی از تکالیفی که برای وزارت را ه و شهرسازی مشخص شده به روزرسانی سند ملی توانمند سازی و ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی است. بر همین اساس این موضوع در دستور کار شرکت بازآفرینی شهری ایران قرار دارد، که خوشبختانه اقدامات و برنامه ریزی های جامع خوبی در این زمینه انجام شده است.

وی افزود: برای به روز رسانی و بازنگری سند توانمند سازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی می‌بایست آسیب شناسی دقیقی از اقدامات و فعالیت های انجام شده در این مناطق و وضعیت موجود آن صورت گیرد، همانگونه که در سند مصوب هیئت وزیران سال 1382 نیز تاکید شده، چاره اندیشی برای اسکان غیررسمی و پیشگیری کامل از آن، در گرو تحولات ساختاری دراز مدتی است که ریشه کنی فقر، توسعه همه جانبه و ایجاد تعادل‌های منطقه‌ای در کشور را به دنبال آورد و تحقق شمه این موارد منوط به داشتن سند راهبردی جامع و به روز است.

وی بیان کرد:‌ در بررسی و تدوین سند جدید باید نگاه همه جانبه به اسکان غیررسمی (اعم از اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی و …) تقویت شود و برنامه ریزی لازم برای نقاط مهاجرپذیر و مهاجر فرست در بازبینی و تدوین سند جدید توانمند سازی و ساماندهیسکونتگاه های غیررسمی صورت پذیرد، موضوع آمایش زمین و اسناد بالادستی و همچنین تکالیف و اقدامات مشترک دستگاه ها عضو ستاد ملی بازآفرینی شهری در تدوین این سند باید مورد توجه قرار گیرد.

اخبار مرتبط