رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس ۶ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 24 September
  • یکشنبه 6 سپتامبر 2020 - 06:46
  • کد خبر : 32701
  • اتاق خبر
  • چاپ خبر : انتقاد ۳ نماینده مجلس از بازگشایی مدارس بدون رعایت پروتکل های بهداشتی

خبراستان: برخی از نمایندگان مجلس از بازگشایی زودهنگام مدارس بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام شیوع کرونا انتقاد کردند. محمدرضا صباغیان نماینده بافق در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه مقننه، در تذکری شفاهی، گفت: امروز بخشی از آموزش از طریق فضای مجازی دنبال می‌شود، اما متاسفانه زیر ساخت‌های آموزشی لازم در […]

خبراستان: برخی از نمایندگان مجلس از بازگشایی زودهنگام مدارس بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام شیوع کرونا انتقاد کردند.

محمدرضا صباغیان نماینده بافق در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه مقننه، در تذکری شفاهی، گفت: امروز بخشی از آموزش از طریق فضای مجازی دنبال می‌شود، اما متاسفانه زیر ساخت‌های آموزشی لازم در بسیاری از مناطق محروم وجود ندارد. برخی از روستاها حتی از اینترنت نیز برخوردار نیستند.

وی ادامه داد: در روستاهایی که اینترنت نیز وجود دارد مردم قادر به خرید موبایل و یا امکانات لازم برای حضور در فضای مجازی و مشارکت در کلاس‌ها نیستند.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شرایط مردم از نظر شیوع ویروس کرونا و بالا رفتن هزینه‌ها سخت است نباید اجازه داد تا مشکلات مردم بیشتر شود. زیر ساخت‌های آموزش مجاری باید برای همه فراهم شود.

همچنین جبار کوچکی‌نژاد نماینده رشت در مجلس در تذکری اظهار داشت: مشکلاتی که در موضوع کنکور پیش آمده منجر به گزارشات و اظهار نظرات متناقضی شده است که به دولت، مجلس و جامعه رسیده و باعث شده که بسیاری از داوطلبین و خانواده‌های آنها دچار تناقض شوند.

وی افزود: همین تناقض منجر به سرگردانی در حوزه آموزش و پرورش کشور شده است به طوری که امروز 13 میلیون دانش‌آموزان و یک میلیون معلم در کلاس درس در شرایط شیوع کرونا حضور دارند.

نماینده رشت در مجلس تصریح کرد: اظهانظرات متناقض در موضوع کنکور و حضور دانش‌آموزان در مدارس باعث شده است که تصمیم‌گیری از دست تصمیم‌گیرندگان خارج شده است.

کوچکی‌نژاد به رئیس مجلس پیشنهاد داد: جلسه ویژه تشکیل شود که بیشتر به مبحث آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی رسیدگی شود.

محمدحسن آصفری نماینده اراک در مجلس نیز طی تذکری با اشاره به بازگشایی زودهنگام مدارس اظهار داشت: امروز مدارس را بازگشایی کردند بدون اینکه بسیاری از دبیران و معلمان مدارس اطلاعی داشته باشند.

وی افزود: بسیاری از مناطق اصلا در مدارس ضدعفونی انجام ندادند البته ما نمایندگانی را از طرف خودمان به مدارس فرستادیم تا ببینیم وضعیت چگونه است.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌اینگونه نمی‌شود که اجازه دهیم با سلامت مردم بازی شود لذا از رئیس مجلس می‌خواهم که از وزارت آموزش و پرورش بخواهد و به وزیر این وزارتخانه متذکر شود که به این موضوع توجه کنند که بحث کرونا جدی است.

منبع تسنیم

اخبار مرتبط