رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس ۶ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 24 September
  • شنبه 5 سپتامبر 2020 - 06:12
  • کد خبر : 32690
  • اتاق خبر
  • چاپ خبر : خبر بد سازمان بهداشت جهانی برای واکسیناسیون کرونا

خبراستان:سازمان بهداشت جهانی جدیدترین تاریخ احتمالی برای واکسیناسیون گسترده علیه کرونا را اعلام کرد. خبر بد سازمان بهداشت جهانی برای واکسیناسیون کرونا به نقل از رویترز، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد تا پیش از نیمه ۲۰۲۱، خبری از واکسن کرونا نخواهد بود؛ موضوعی که بسیاری را ناامید کرده است. مارگاریت هاریس سخنگوی سازمان بهداشت جهانی […]

خبراستان:سازمان بهداشت جهانی جدیدترین تاریخ احتمالی برای واکسیناسیون گسترده علیه کرونا را اعلام کرد.
خبر بد سازمان بهداشت جهانی برای واکسیناسیون کرونا
به نقل از رویترز، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد تا پیش از نیمه ۲۰۲۱، خبری از واکسن کرونا نخواهد بود؛ موضوعی که بسیاری را ناامید کرده است.

مارگاریت هاریس سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در نشست خبری در ژنو، گفت: «همانطور که می‌دانید تعداد زیادی از واکسن‌ها وارد مرحله سوم آزمایش شده‌اند. ما ۶ تا ۹ واکسن آزمایشی را می‌شناسیم که در واقع مسیر طولانی در زمینه پژوهش را پشت سر گذاشتند».

وی تاکید کرد که تا اواسط سال آینده انتظار واکسیناسیون گسترده علیه کرونا را ندارد و بر اهمیت بررسی دقیق اثربخشی و ایمنی آنها تأکید می‌کند.

مارگاریت هاریس ادامه داد: هیچ یک از واکسن‌های کاندید در آزمایش‌های بالینی پیشرفته تاکنون «سیگنال واضحی» از کارآیی را در سطح حداقل ۵۰ درصد افراد نشان نداده‌اند.

روسیه پس از کمتر از دو ماه آزمایش انسانی، واکسن کووید 19 را در ماه آگوست تصویب قانونی کرد و این باعث شد برخی از کارشناسان غربی ایمنی و کارآیی آن را زیر سوال ببرند.

مقامات بهداشت عمومی ایالات متحده و Pfizer Inc نیز روز پنجشنبه گفتند که یک واکسن علیه کرونا می‌تواند در اواخر ماه اکتبر آماده توزیع شود و در شرایطی که دقیقا قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست می‌تواند به دلیل فشار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آرمیا بر مقامات بهداشتی باشد.

تدروس ادهانوم رئیس سازمان جهانی بهداشت هم در یک نشست مجازی تاکید کرد که «این سازمان هیچ واکسن غیرامن و ناکارا را تایید نخواهد کرد».

اخبار مرتبط