رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس ۶ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 24 September

خبراستان:معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از مهلت ثبت‌نام صاحبان کسب ‌و کارهای فرهنگی و هنری استان دارای بیمه و فاقد بیمه در سامانه کارا جهت دریافت تسهیلات جبران خسارت کرونا تا بیست و پنجم مرداد خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی […]

خبراستان:معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از مهلت ثبت‌نام صاحبان کسب ‌و کارهای فرهنگی و هنری استان دارای بیمه و فاقد بیمه در سامانه کارا جهت دریافت تسهیلات جبران خسارت کرونا تا بیست و پنجم مرداد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مرتضی قاسمی چراتی ضمن اعلام مطلب فوق افزود: کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا فرصت ثبت نام متقاضیان برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir را تا بیست و پنجم مرداد تمدید کرده است و این بهترین فرصت برای استفاده فعالان فرهنگی و هنری و رسانه ای این استان است تا با مراجعه و ثبت نام در سامانه کارا از فرصت تمدید شده نهایت استفاده را ببرند.

وی بیان کرد: همه گیری ویروس کرونا آسیب زیادی را به کسب و کارهای مختلف از جمله فعالیت‌های فرهنگی هنری در سطح استان تهران وارد کرده است و ستاد ملی مبارزه با کرونا به همین دلیل، اقدام به اعطای تسهیلات از طریق ثبت نام در سامانه کارا کرده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع این اداره کل در ادامه تصریح کرد: ثبت نام در سامانه اعطای تسهیلات کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا بدون کد کارگاهی نیز امکان‌پذیر است.

وی میزان این تسهیلات را ۶۰ تا ۸۰ میلیون ریال بیان کرد و اظهار داشت: کارمزد این تسهیلات ۱۲ درصد است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ثبت‌نام هنرمندان فاقد کارگاه و بیمه از این هفته آغاز شده است و با توجه به اختصاص تسهیلات ۶۰ تا ۸۰ میلیون ریالی به این گروه و تنفس سه ماهه و بازپرداخت دو ساله، فعالان هنری و آموزشگاهها می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

قاسمی چراتی ادامه داد: این تسهیلات در سه سطح شامل تسهیلات ۱۶۰ میلیون ریالی ویژه کارفرمایان دارای کد کارگاهی و به ازای هر نفر تحت اشتغال در بنگاه تحت پوشش ۸۰ میلیون ریال، تسهیلات ۸۰ میلیون ریالی کارفرمایان خویش‌فرما و تسهیلات ۶۰ میلیون ریالی فعالان فرهنگی و هنری آزاد فاقد بیمه پرداخت می شود.

گفتنی است؛ مهلت کسب و کارها و صاحبان مشاغل مختلف برای ثبت نام در سامانه کارا تا پیش از این، پانزده مرداد اعلام شده بود.

اخبار مرتبط