رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Monday 6 July

خبراستان: سفیر آمریکا در ونزوئلا بر این باور است که ایالات متحده به دولت‌ها و شرکت‌های مختلف درباره همکاری و کمک به مبادلات نفتی بین ایران و ونزوئلا هشدار داده است. تهدید آمریکا علیه شرکت‌ها و دولت‌ها درباره همکاری با نفتکش‌های ایرانی به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، الیوت آبرامز نماینده […]

خبراستان: سفیر آمریکا در ونزوئلا بر این باور است که ایالات متحده به دولت‌ها و شرکت‌های مختلف درباره همکاری و کمک به مبادلات نفتی بین ایران و ونزوئلا هشدار داده است.

تهدید آمریکا علیه شرکت‌ها و دولت‌ها درباره همکاری با نفتکش‌های ایرانی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، الیوت آبرامز نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا گفت: واشنگتن به دولت‌ها، بنادر دریایی و شرکت‌های کشتیرانی و شرکت‌های بیمه نسبت به هرگونه همکاری برای انتقال فرآورده های نفتی ایران به ونزوئلا هشدار داده است.

وی در ادامه افزود: کارزار فشار علیه ایران و ونزوئلا مستحکم تر شده تا اطمینان حاصل شود که کمک رسانی و همکاری برای انجام چنین مبادلاتی بسیار خطرناک خواهد بود.

این در شرایطی است که نیروی دریایی ونزوئلا روز پنجشنبه بدون توجه به هشدارهای آمریکا چهارمین نفتکش حامل سوخت ایران را به بنادر این کشور اسکورت کرده است.

رویترز نوشت: این تحولات نشانگر گسترش عمیق روابط بین ایران و ونزوئلا است، دو کشوری که روابط متشنجی را با آمریکا دارند.

آبرامز در ادامه اظهار داشت: ما به شرکت‌های کشتیرانی سراسر جهان، مالکان کشتی‌ها، ناخداها، شرکت‌های بیمه و بنادر موجود در مسیر ایران و ونزوئلا نسبت به هرگونه همکاری هشدار داده‌ایم. دولت ترامپ به دولت‌های سراسر جهان پیام‌های محرمانه‌ای درباره این موضوع ارسال کرده است.

یک منبع آگاه نیز گفته است که یکی از این دولت‌ها جبل الطارق بوده که در مسیر حرکت نفتکش‌ها قرار دارد.

یک مقام رسمی آمریکایی نیز گفت: از کشورهای زیادی خواسته شده است تا از ارائه خدمات بندرگاهی به این نفتکش‌ها جدا خودداری کنند. منبع تسنیم

اخبار مرتبط