رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Monday 6 July

خبراستان: عضو هیئت مدیره مجمع نمایندگان کارگران استان تهران گفت: همچنان منتظر برگزاری جلسه شورای عالی کار هستیم؛متأسفانه وزارت کار بحث دستمزد به این مهمی را در حد دو مکاتبه رها کرده است . حق کارگران را بیش از پیش پایمال می‌کنند رضا توسلی، عضو هیئت مدیره مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در گفت‌وگو با […]

خبراستان: عضو هیئت مدیره مجمع نمایندگان کارگران استان تهران گفت: همچنان منتظر برگزاری جلسه شورای عالی کار هستیم؛متأسفانه وزارت کار بحث دستمزد به این مهمی را در حد دو مکاتبه رها کرده است .

حق کارگران را بیش از پیش پایمال می‌کنند

رضا توسلی، عضو هیئت مدیره مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،در خصوص پیگیری نمایندگان کارگران جهت اصلاح دستمزد گفت : با توجه به بیانات کارگشا و مدبرانه رهبر انقلاب در هفته و روز کارگر ،مسئولین ذیربط در مصاحبه‌ها شعار دور از عمل سردادند، ولی تاکنون اقدام عملی انجام نداده‌اند.

وی گفت: اکنون پس از گذشت دوماه از سال 99 که سال جهش تولید نام‌گذاری شده است، همچنان وظایف قانونی تعیین دستمزد ذیل قانون کار انجام نشده و کلیه نارسایی‌ها در بیانات معظم‌له با کارگران گوشزد شد، در تایید بیانات مقام معظم رهبری مقامات عالی وزارت کار شعار اقدام اجرایی داده‌اند، ولی قوه‌ی مجریه و نهادهای مسئول در شرایط کنونی جامعه حق کارگران را بیش از پیش پایمال می‌کند، و باتوجه به بهانه‌های خودساخته برای عدم برگزاری جلسه شورای عالی کار با محوریت اصلاح دستمزد کارگران گام برمیدارند و این موضوع با اهمیت را درحد دو مکاتبه رها کرده‌اند.متأسفانه اراده جدی برای حل مشکلات کارگران وجود ندارد.

وی در رابطه با واگذاری شرکت های شستا گفت : در ادامه اشتباهات دولت در خصوص واگذاری‌های ابتر سازمان خصوصی سازی را همچنان در الگوی خوش رنگ و لعاب‌تر و بزرگ‌تر در سطح ملی با تغییراتی مبهم در سازمان بورس پیگیری نموده و مستمر دستور واگذاری میدهد. به جای ادامه اشتباهات فردی و گروهی، بدهی عمده دولت‌ها و حق کارگران زحمت‌کش را که به سازمان تامین اجتماعی دارید، پرداخت کنید.

توسلی گفت، بایستی فصل نهم قانون اساسی : وظایف قوه‌ی مجریه (اصل 113 الی 151) هر چهارشنبه درجلسه هیئت دولت روخوانی شود.این قوه مجریه فعلی برای اجرای وظایف قانونی خود نیاز به شارژ دارد.

عضو هیئت مدیره مجمع نمایندگان کارگران استان تهران افزود، همگان شاهد بودیم که کِلید معروف به درد کشور و اقتصاد ملی نخورد و فقط اوضاع را روز به روز بحرانی‌تر کرد و در نهایت لبخندهای مسئولین بی‌معنی‌تر شد . منبع تسنیم

اخبار مرتبط