رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۵ شعبان ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 9 April

انبوهی از زباله و ظروف پلاستیکی که از طریق آب‌های سطحی به مناطق جنوبی ورامین منتقل شد، باعث مسدود شدن پل‌ها و دهانه یکی از شاخه‌های رودخانه شور و شیرین شد و آب به اراضی کشاورزی و مزارع این شهرستان وارد شد.

س از بارش‌های گسترده دو روز گذشته، رودخانه‌های موسوم به کرجی و شور و شیرین که بیشتر آب‌های سطحی شهر تهران را به مراتع و اراضی جنوبی دشت ورامین منتقل می‌کنند، حجم بسیار زیادی آب را در خود جا داده است.
هر چند که ستاد مدیریت بحران شهرستان ورامین از اوایل فصل پائیز با لایروبی انهار و رودها، مسیر آب را به سمت تالاب بندعلیخان و مراتع جنوبی باز کرده ولی، انباشت حجم زیادی از زباله و ظروف پلاستیکی در مناطق جنوبی به ویژه روستای کویرآباد، باعث شد تا آب نتواند از پل‌های احداث شده در زیر جاده عبور کند و سیلاب وارد جاده شد.
مسدود شدن مسیر عادی عبور آب باعث گردید تا حجم زیادی آب وارد اراضی کشاورزی و مزارع این منطقه شده و خساراتی را به همراه داشته باشد.
ستاد مدیریت بحران شهرستان ورامین با تجهیز امکانات و استفاده از بیل مکانیکی، اقدام به جمع آوری این زباله‌ها کرد تا با باز شدن مسیر عبور آب، از وارد شدن خسارت بیشتر به اراضی کشاورزی جلوگیری شود.

مسیر انهار و مسیل‌های ورامین برای عبور آب باز است
فرماندار ورامین در این خصوص گفت: طی دو روز گذشته،حجم آب عبوری از رودهای ورامین، تا سه برابر افزایش یافته است ولی این میزان آب با توجه به لایروبی انهار و مسیل‌ها به راحتی به سمت اراضی جنوبی و تالاب‌بندعلیخان هدایت شده است.
حسین کاغذلو افزود: با اعلام وضعیت ویژه و آماده باش ستاد مدیریت بحران، مسیر عبور آب در جاده چرمشهر – ورامین و محور قم- گرمسار کاملا آزاد شده و هیچ مشکلی در این مناطق در خصوص ورود آب به جاده به وجود نیامده است.
وی تصریح کرد: آب یکی از شاخه‌های رودخانه شور و شیرین، با استفاده از کانال انتقال آب از مقابل امامزاده شاهزاده محمد و روستای کویرآباد عبور می‌کند که امروز این رود با حجم بسیار زیادی از زباله و ظروف پلاستیکی همراه شد که این امر موجب مسدود شدن مسیر عبور آب از پل تعبیه شده زیر جاده گردید.
کاغذلو تصریح کرد: هم اکنون با تلاش عوامل ستاد مدیریت بحران، این زباله‌ها از مسیر تخلیه و مسیر عبور آب باز شده است.
وی از مردم خواست تا با ممانعت از پرتاب زباله و ظروف پلاستیکی داخل انهار و جوی‌های آب، از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط