رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۵ شعبان ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 9 April
  • سه شنبه 25 فوریه 2020 - 15:07
  • کد خبر : 30725
  • اتاق خبر
  • چاپ خبر : ستاد مدیریت بحران ورامین به حالت آماده‌باش در آمد

فرماندار شهرستان ورامین گفت: با ورود سامانه بارشی جدید و احتمال افزایش میزان بارش باران در ورامین، اعضای ستاد مدیریت بحران این شهرستان برای امداد رسانی در حوادث احتمالی به حالت آماده باش درآمده‌اند.

حسین کاغذلو روز سه‌شنبه در جریان بازدید از رودها و انهار جنوبی شهرستان ورامین گفت: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش میزان بارش‌ها در سطح شهرستان و احتمال آبگرفتگی معابر و مناطق مختلف، ستاد مدیریت بحران شهرستان ورامین به حالت آماده باش کامل درآمده تا در صورت لزوم، نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام کنند.

وی اظهار داشت: تمام دستگاه های اجرایی، خدماتی، امدادی، ایمنی، شهرداری های، بخشداری ها و دهیاری های شهرستان با هدف ایجاد هماهنگی های لازم برای مقابله با حوادثی نظیر جاری شدن سیل، در آماده باش کامل به سر برده و امکانات، ادوات و تجهیزات راهسازی نیز برای حضور در حوادث احتمالی آماده به کار هستند.

وی تصریح کرد: دو رودخانه موسوم به شور و شیرین و کرجی از جنوب ورامین و از حاشیه روستاها و اراضی کشاورزی شهرستان عبور می‌کند که در هنگام افزایش میزان بارش و سرریز آب‌های سطحی تهران، این رودخانه‌ها طغیان می‌کند که در صورت عدم لایروبی و مسدود شدن مسیر عبور آب، می‌تواند خساراتی را به همراه داشته باشد.
کاغذلو افزود: این دو رودخانه از محور چرمشهر – ورامین و قم – گرمسار عبور می‌کند که در صورت بروز مشکل، امکان ورود آب به مسیر اصلی وجود دارد که این امر خطرات بسیاری را به همراه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: از ابتدای فصل پائیز عملیات لایروبی انهار، رودخانه‌ها و کانال‌های انتقال آب در شهرستان ورامین انجام شده و هم اکنون مشکلی برای عبور آب به سمت دشت‌ و مراتع جنوبی شهرستان و تالاب فصلی بندعلیخان وجود ندارد.

فرماندار ورامین افزود: از زیر محور قم – گرمسار به منظور تردد روستائیان به مناطق جنوبی و اراضی کشاورزی، زیرگذرهایی احداث شده که در بازدید از این سازه‌ها، مشکلی در خصوص آبگرفتگی مشاهده نشد ضمن آن که نیروهای راهداری به صورت آماده باش کامل قرار داشته و مشکلات احتمالی را برطرف می‌کنند.

وی تأکید کرد: تمامی این اقدامات به منظور حفظ آمادگی برای مقابله با بحران های احتمالی است و شهروندان هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.

فرماندار ورامین گفت: پایگاه جمعیت هلال احمر ورامین مستقر در محور قم – گرمسار، حاشیه امامزاده عبدالله در قالب طرح زمستانه، در آماده باش ۲۴ ساعته قرار دارد و به مسافران خدمات خود را ارائه می‌کند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است

اخبار مرتبط