رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۵ شعبان ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 9 April

فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: هیچ مورد مشکوکی از ابتلای شهروندان پاکدشتی به بیماری کرونا مشاهده و گزارش نشده است.

هادی تمهیدی روز دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری از بیماری کرونا که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: ستاد پیشگیری از بیماری کرونا، پیش از برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان پاکدشت تشکیل و مصوبات این جلسات مبنی بر لزوم بسیج تمامی امکانات برای مقابله با این بیماری از سوی دستگاه‌های مختلف اجرایی شد.

وی گفت: با برگزاری دومین جلسه ستاد پیشگیری از بیماری کرونا، تمامی ادارات و نهادها از جمله شهرداری، سازمان‌های اتوبوس‌رانی، آموزش و پرورش و دیگر ارگان‌هایی که به نوعی با تراکم جمعیت مواجهند موظف شدند تا زیر نظر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نسبت به اجرای ضدعفونی اماکن عمومی اقدام و از ادامه فعالیت آموزشگاه‌ها، فضاهای ورزشی، استخرها و قلیان‌سراها جلوگیری شود.

تمهیدی با تأکید بر این که تا کنون هیچ موردی از ابتلای شهروندان پاکدشتی به بیماری کرونا مشاهده و گزارش نشده افزود: بیمارستان‌های زعیم و شهدای پاکدشت برای مقابله با این بیماری در آماده باش کامل به سربرده و موارد مشکوک را بلافاصله مورد آزمایش قرار می‌دهند.

وی افزود: با توجه به تردد روزانه هزاران خودرو از پاکدشت به سمت استان‌های شرقی کشور و شهرک‌های صنعتی اطراف، کلیه وسایل نقلیه عمومی، اماکن کارگری و سرویس‌های رفت و برگشت آنان روزانه ضدعفونی می‌شود.

تمهیدی همچنین پلمب دو داروخانه متخلف و گرانفروش در شهرستان پاکدشت خبر داد.

فرماندار پاکدشت تصریح کرد: در پی شیوع بیماری کرونا به کشور و پیرو گزارشات واصله مردمی مبنی برکمبود یا گرانی ماسک و دستکش، گشت مشترکی متشکل از نماینده دادستان، سرپرست شبکه بهداشت و درمان، نماینده پلیس امنیت، نماینده تعزیرات از داروخانه های شهرستان بازدید کردند که طی آن، دو داروخانه متخلف که ماسک‌ها را با قیمت بالا به مردم می‌فروختند شناسایی و با دستور مقام قضایی پلمب شدند.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط