رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۵ شعبان ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 9 April

هواشناسی استان تهران اعلام کرد: امروز (پنجم اسفند) با ورود سامانه بارشی انتظار ابرناکی و از اواخر امشب و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه انتظار هوای مه آلود و بارش باران و در ارتفاعات انتظار بارش برف پیش بینی می‌شود.

بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی روز دوشنبه هواشناسی تهران، کاهش قابل ملاحظه دما از سه شنبه تا پنجشنبه و بارش برف و کولاک برف در بعضی نقاط شمالی و ارتفاعات استان از چهارشنبه تا پنجشنبه انتظار می رود.

طی این مدت فعالیت سامانه بارشی، در سطح شهر به دلیل شدت بارش باران و احتمال آب گرفتگی معابر، مه و کاهش دید و در ارتفاعات و جاده های کوهستانی به دلیل شدت بارش باران و برف، مه و محدودیت دید و کولاک برف، انتظار اختلال و محددیت در تردد شهری و بین شهر داریم.

همچنین بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و جاری شدن سیلاب و رخداد صاعقه نیز دور از انتظار نیست و مدیریت سدها، تمهیدات لازم برای عبور سیلاب احتمالی، فاصله گرفتن از رودخانه ها و مسیل ها و اجتناب از سفرهای غیرضروری و احتیاط در تردد جاده ای توصیه می شد.
از چهارشنبه شب بتدریج سامانه بارشی از شرق استان خارج می شود و یخبندان شبانه سطح زمین در نواحی شمالی ارتفاعات تا روز جمعه پیش بینی می شود.

بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روزهای دوشنبه(۱۸ و ۱۰)، سه شنبه(۱۱ و ۷)، چهارشنبه(۸ و ۲)، پنجشنبه (۱۱ و ۴) و جمعه( ۱۳ و۵ )درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ورامین با ۱۹ درجه و فیروزکوه با منفی ۳ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

اخبار مرتبط