رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
  • الخميس ۸ شعبان ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 2 April

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان قرچک گفت: به منظور جلوگیری از تشدید آلودگی هوا و با اجرای طرح پایش شبانه روزی مناطق شهری و روستایی، فعالیت ۲۲ واحد آلاینده هوا متوقف شد.

محمد طاهر ظاهری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هوای شهرستان قرچک به دلیل نزدیکی به تهران، احاطه شدن با واحدهایی نظیر پالایشگاه و کارخانه سیمان تهران و عبور هزاران دستگاه خودرویی که از شهرستان‌های جنوب شرق به سمت تهران عزیمت می‌کنند، طی این مدت از آلودگی بسیاری برخوردار بوده است.
وی افزود: جهت وزش باد به سمت قرچک، عمدتا شمال‌غربی به جنوب‌شرقی است و این امر باعث می‌شود تا آلودگی هوای تهران و شهرستان‌هایی نظیر رباط‌کریم و اسلامشهر به این شهرستان منتقل شود که این امر باعث شده تا طی این مدت، میزان آلودگی هوای قرچک نسب به سایر مناطق استان بیشتر باشد.
وی تصریح کرد: تا سال گذشته، وضعیت آلودگی هوا، از اطلاعات ایستگاه سنجش آلودگی هوای ورامین مورد بررسی قرار می‌گرفت که البته این اطلاعات، میزان دقیق آلودگی هوای قرچک را مشخص نمی کرد.
ظاهری افزود: با تلاش مسئولان شهرستان و همراهی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان تهران، ایستگاه سنجش آلایندگی هوا از ابتدای امسال در شهرستان قرچک مستقر گردید تا به صورت برخط، وضعیت هوای شهرستان بررسی و تصمیمات لازم برای روزهای ناسالم اتخاذ شود.
وی گفت: با توجه به این که طی هفته گذشته، میزان آلودگی هوای قرچک به مراتب بیشتر از سایر مناطق استان تهران بود، مکاتبات لازم با استان تهران صورت گرفت و مقرر شد تا با تشکیل جلسه فوق‌العاده در فرمانداری قرچک، محدودیت‌هایی در سطح شهرستان اعمال شود.
ظاهری با اشاره به اجرای طرح پایش شبانه مناطق مختلف شهرستان گفت: در اجرای این طرح، بیش از ۵۰ مورد از پسماندهای در حال سوختن در مناطق شهری و روستایی شناسایی و با همکاری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی اطفا شد تا از افزایش میزان آلودگی هوا جلوگیری شود.
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان قرچک گفت: با اجرای ۱۳۵ مورد گشت و بازرسی از سطح شهرستان، فعالیت ۲۲ واحد آلاینده در روزهای ناسالم هوا متوقف شد ضمن این که ۴ واحد نیز به دلیل تکرار تخلف پلمب و برای ۱۷ واحد دیگر نیز اخطاریه رفع مشکل آلایندگی هوا صادر شد.
قرچک با بیش از ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط