رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۴ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Thursday 12 December

امام جمعه پیشوا با اشاره به تعلل ۱۰ ساله مسئولان در احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی این شهرستان گفت: مسئولان هرچه سریع تر تکلیف ساخت بیمارستان پیشوا مشخص کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین باقری با اشاره به عدم وجود بیمارستان در پیشوا اظهار داشت: بیمارستان جزو حقوق اولیه یک کشور، مردم و یک جامعه است که باید حق اولیه خود را داشته باشند و موضوع آب، خاک، بیمارستان، سلامت و غیره جزو حقوق اولیه است.

وی ادامه داد: برازنده نیست که با وجود گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی بگذرد و با تمام خدمات شایانی که در حوزه سلامت و بهداشت در دورترین نقطه این کشور در شهرستان‌های مرزی صورت گرفته است در قلب ایران در استان تهران یک شهرستان با همه سوابقش بیمارستان نداشته باشد.

امام جمعه پیشوا با اشاره به سوابق ولایی و انقلابی مردم شهرستان پیشوا افزود: شهرستان پیشوا در حوزه انقلاب ورود بسیار خوبی داشته و در مناسبت‌های مختلف و در دفاع مقدس شهدای بسیاری را تقدیم کرده است و حتی در آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر باوجود اینکه در چند کیلومتری این شهرستان اتفاقات ناگواری رخ داد اما هیچ اتفاقی را در پیشوا شاهد نبودیم که نشان از بصیرت و آگاهی بالای مردم این خطه دارد.

باقری تصریح کرد: با توجه به محرومیت شهرستان و توقعی که مردم پیشوا و خانواده‌های شهدا دارند انتظار می‌رود که مسئولان قدمی اساسی در این راستا برداشته و بحث بیمارستان و سلامت را جدی بگیرند.

وی با اشاره به بحث ساخت بیمارستان پیشوا گفت: در بحث ساخت بیمارستان قریب به 10 سال است که مجوزی به دانشگاه آزاد داده شده و با وجود این مجوز متاسفانه فعالیت عمرانی آن در حد چند ستون و سقف باقی مانده است.

امام جمعه شهرستان پیشوا با اشاره به اقدامات و پیگیری‌هایی که در این زمینه انجام شده است افزود: جلسات و نامه نگاری‌های متعددی با حوزه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی داشتیم که رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز پیگیر هستند و دغدغه خوبی نسبت به ساخت بیمارستان دارند که مقرر شده است یا دانشگاه آزاد بنابر مجوز بیمارستان 96 تختخوابی که اختیار دارد این بیمارستان را با کمک دولت و شهرستان بسازد یا اینکه دانشگاه علوم پزشکی این مجوز را باطل و خودش بار دیگر مجوزی را صادر کرده و با نام دانشگاه علوم پزشکی و دولت این کار را انجام دهد و پروژه جدیدی جهت ساخت بیمارستان آغاز کند.

باقری با اشاره به نیاز شهرستان به بیمارستان و تسریع اقدام در این زمینه بیان کرد: برای ما و مردم پیشوا فرقی نمی‌کند که دانشگاه آزاد یا دولت این بیمارستان را بسازد بلکه واقعیت این است که ما در شهرستان به بیمارستان نیاز داریم و متولی ساخت آن برای ما تفاوتی ندارد، هر کسی این کار را با سرعت، دقت و به درستی انجام دهد ما موافق هستیم و به آن کمک می‌‌کنیم.

وی با اشاره به سابقه مشارکت مردم در امور خیر و وجود آمادگی جهت کمک به ساخت بیمارستان گفت: اگر لازم باشد مردم هم ورود می‌کنند همچنان که امسال با کمک مردم پیشوا برای سیل زدگان و موکب اربعین، مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون تومان در شهرستان جمع آوری شد، یعنی این آمادگی دارد و تضمین می‌دهم که مردم پیشوا سالانه 2 میلیارد جهت ساخت بیمارستان کمک کنند اما به شرطی که مسئولان ورود کرده و اقدامی در این زمینه انجام دهند.

امام جمعه پیشوا در پایان ضمن تاکید بر اینکه ساخت بیمارستان مستقل نیاز مردم پیشوا است خاطرنشان کرد: توجیه دانشگاه این است از پیشوا تا بیمارستان مفتح ورامین مسافتی نیست در حالی که این موضوع توجیهی ندارد زیرا جمعیت زیاد است و بیمارستان شهید مفتح با توجه به هجمه حضور مردم پاسخگوی مردم ورامین هم نیست بنابراین پیشوا بیمارستان مستقل می خواهد که مجوز آن هم صادر شده و تنها بحث ساخت آن مطرح است که باید عملیاتی شود.

اخبار مرتبط