رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
  • الخميس ۱۴ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Thursday 12 December

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: برنامه‌های جدید سازمان اوقاف و امور خیریه در سطح کشور حمایت از شرکت های دانش بنیان است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد نوروز پور مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه در حاشیه همایش یاوران وقف در ورامین اظهار داشت: یاوران وقف تجلیل از واقفان و خیرین خیر اندیش است و کسانی که برای کارهای عام المنفعه تلاش می‌کنند می باشد و امسال هم در شهرستان ورامین در جوار آستان امامزادگان طاهر و مطهر (ع) این برنامه برگزار گزدید.

نوروز پور گفت: برنامه های جدید سازمان اوقاف و امور خیریه در سطح کشور در بحث حمایت از شرکت های دانش بنیان است با توجه به اینکه در سال رونق تولید قرار داریم موقافات می تواند در این زمینه نقش به سزایی داشته باشند.

وی اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان در زمینه های مختلف کار می کنند که نیاز به حمایت داشتند و سازمان اوقاف و امور خیریه از چندین شرکت دانش بنیان حمایت کرده است.

این مسئوول ادامه داد: شرکت دانش بنیان که در زمینه ایمپلنت کار می‌کرده است مثل خدمات دندانپزشکی در کشور که بسیار گران قیمت است مخصوصاً در این حوزه که هزینه‌های سنگینی را برای مردم در بر دارد حمایت شده است یا تولید دستگاه ها و تجهیزاتی که برای عمل قلب نیاز بوده و از خارج از کشور وارد می شده سازمان اوقاف و امور خیریه از این موضوعات حمایت کرده است که این تجهیزات در داخل کشور تولید شود که وقف در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده است.

نوروز پور گفت: بحث تولید انرژی و صفحه ها و پنل های خورشیدی که در موقوفات و بقاع متبرکه را داشتیم که اینها تولید برق داشته باشند و در پشت بام امامزادگان واجب التعظیمی که فضا دارند پنل های خورشیدی برای آنان کار گذاشته ایم که در آمدی برای بقع و موقوفه باشد و هم در تولید برق نقش داشته باشند.

مدیر کل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه، گفت: برنامه جدیدی که ما در حوزه بقاع متبرکه داریم راه اندازی مراکز افق است مراکز افق مخفف برنامه های اجتماعی فرهنگی و قرآنی است که باید خدمات اجتماعی فرهنگی و قرآنی در بقاع متبرکه با رونق بیشتری دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: آسیب های اجتماعی که محور بقعه است باید هیئت امناهای ما و مسئولین اوقاف نسبت به این آسیب ها بی تفاوت نباشند.

نوروز پور اذعان داشت : آسیب های اجتماعی از جمله فقر، افراد بی سرپرست، طلاق و اعتیاد و غیره که باید به نحوی شناسایی شود و در برطرف شدن این آسیب ها برنامه ریزی داشته باشند.

وی تاکید کرد: بقاع متبرکه باید مسائل فرهنگی و اجتماعی را حتماً با قوت بیشتری دنبال کنند.

نوروز پور بیان کرد: مباحث قرآنی کرسی های تلاوت، کلاس های تجوید و ترتیل به‌خصوص مسئله حفظ قرآن که مورد تاکید مقام معظم رهبری هم بوده است باید با قوت هرچه بیشتر دنبال شود.

وی اظهار داشت: ما از موسسات دانش بنیانی حمایت می کنیم که طرح آنها به معاونت بهره وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه ارائه و به تصویب برسد و این طرح ها بررسی می شود و طرح هایی که واقعا مورد نیاز روز جامعه باشد و جاهای دیگر نتواند از آنها حمایت کند وقف از آنها به جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و ایجاد اشتغال و رونق تولید این کار را انجام می دهد.

اخبار مرتبط