رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 9 December

ئیس پلیس راهور شرق استان تهران با بیان اینکه استفاده از خودروهای هوشمند در اولویت راهور شرق است، گفت: عدم وجود کمربندی و تردد خودروها در محورهای درون‌شهری باعث پس زدگی بار ترافیکی به بیرون از شهرها کشیده شود.

بعد از ظهر امروز طی نشستی مراسم تودیع و معارفه سرهنگ یحیی دلیری انجام و از خدمات ایشان تقدی شد و علی سلیمانی به عنوان رئیس جدید راهور شرق استان معارفه و فعالیت خود را در حوزه شرق استان تهران آغاز کرد.

سرهنگ علی سلیمانی در ورامین در خصوص این اقدامات و فعالیت‌های پلیس راهور در شرق استان و برنامه‌های خود برای این حوزه اظهار کرد: دغدغه اصلی ما و مدیران راهور کاهش حوادث رانندگی و به تبع آن افزایش انضباط ترافیکی است.

وی گفت: آنچه برای ما در شرق استان تهران و محورهای درون‌شهری حائز اهمیت است، کاهش تصادفات و برقراری انضباط ترافیکی است و در این راستا در بحث زیرساخت‌ها و استفاده از ظرفیت‌های موجود از کوششی فروگذار نخواهیم کرد.

سلیمانی افزود: تلاش داریم از سیستم خودروهای هوشمند بهره ببریم زیرا استقاده از این خودروها در این محورهای پر تردد حائز اهمیت بوده و می تواند اثرگذاری بسیار خوبی داشته باشد.

رئیس پلیس راهور شرق استان تهران ادامه داد: با توجه به اینکه بار ترافیکی در محورهای شرق استان به سمت شمال کشور بسیار زیاد است و اکثر ترددها به دلیل نبود کمربندی از داخل شهرها صورت میگیرد، در شهرها ترافیک با تراکم بسیار بالایی همراه می‌شود.

وی اضافه کرد: عدم وجود کمربندی و تردد خودروها در محورهای درون‌شهری باعث پس زدگی بار ترافیکی به بیرون از شهرها میشود و به همین دلیل استفاده از خودروهای هوشمند توسط پلیس راهور ناجا می‌تواند تاثیرات بسیار چشمگیری در انظباط ترافیکی و کاهش تصادفات رانندگی شود.

سلیمانی ضمن تقاضا از مسئولان دخیل در اداره راه های درون شهری، بیان کرد: مسوولان میتوانند با اصلاح نقاط حادثه خیز، پرتراکم و مکان هایی که ترافیک های سنگین را به وجود می آورند باعث رفع مشکلات ترافیکی در شهرها شوند.

رئیس پلیس راهور شرق استان تهران تصریح کرد: امیدواریم با تلاش مضاعف پرسنل راهور که فعالیت های خود را دوچندان کرده اند شاهد کاهش هرچه بیشتر تصادفات، ارتقای فرهنگ ترافیک و انضباط ترافیکی باشیم.

وی ضمن بیان اینکه در حوزه آموزش و فرهنگ‌سازی نیز مسئولان مربوطه می‌توانند اثرگذار باشند، تاکید کرد: هرگاه مردم با ما همکاری و در صحنه بودن نتایج بسیار خوبی حاصل شده است.

سلیمانی تصریح کرد: سرعت عمل، دقت عمل، صرفه جویی در هزینه، انجام کار چند نفر از مأموران توسط خودروهای هوشمند انجام و محقق می‌شود و نتیجه گیری که از عملکرد این خودرو هوشمند مشاهده می‌شود ارزنده و بسیار مفید است.

رئیس پلیس راهور شرق استان تهران افزود: امیدواریم با همکاری سازمان های مرتبط در راستای تجهیز ناوگان پلیس راهور در این حوزه نیز قدمی برداریم و باراستقاده از تجهیزات مدرن مشکلات احتمالی را رفع کنیم.

وی در خصوص تعداد شهرها و نقاط قوت و ضعف در شرق استان تهران، گفت: شهرستان های پردیس، ورامین، پیشوا، دماوند، قرچک، پاکدشت و فیروزکوه جزء حوزه شرق استان تهران هستند که نشان از وسعت بسیار زیاد و گستردگی شهرهای این حوزه دارد که این کار را برای پرسنل بسیار دشوار کرده است.

سلیمانی ادامه داد: ترافیکی که در زمان های مختلف در این مناطق حاکم می شود نیاز به فعالیت های بیشتر پرسنل و مسوولان دارد و امیدواریم با ادامه تلاش و کوشش پرسنل خدوم راهور ناجا در شرق استان تهران مشکلات ترافیکی را کاهش بدهیم.

رئیس پلیس راهور شرق استان تهران اضافه کرد: با توجه به افزایش تولید خودروهایی که به صورت روزانه و با تعداد بسیار زیاد به چرخه ترافیکی افزوده می‌شوند طبیعی است که در این حوزه نیاز به فعالیت بیشتر باشد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با همکاری سازمان ها، نهادها، مسئولین و مردم خوب کشورمان در این حوزه گام های موثری برداریم.

سلیمانی تاکید کرد: تجهیزات و نیروی انسانی پلیس راهور شرق استان با توجه به توجه به افزایش تولید خودرو و… نیاز به تقویت دارد اما تا به امروز با تلاش و کوشش شبانه روزی، مضاعف و خالصانه پرسنل خدوم که هر کدام کار چندین نفر را در این حوزه انجام می‌دهند مشکلات در این بخش کمرنگ است.

اخبار مرتبط