رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 9 December

فرماندار ورامین گفت: دستگاه‌های اجرایی در ورامین باید بین برنامه‌های مدیریت بحران و پدافند غیرعامل تمایز قائل شوند.

حسین کاغذلو عصر شنبه در جلسه شورای اداری ورامین که با محوریت پدافند غیرعامل در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: امروز همه دستگاه‌ها و نهادها موظفند تا با افزایش آگاهی و شناسایی آسیب‌ها، با حضور در دفاع غیرعامل، در برابر تهدیدات و آسیب‌هایی که جامعه را تهدید می‌کند، ایستادگی کنند.

وی تصریح کرد: هدف نهایی پدافند غیرعامل، دستیبابی به جامعه ایمن است و این مهم جز با آگاه‌سازی و توانمندسازی آحاد جامعه به دست نمی‌آید.

کاغذلو گفت: پدافند غیرعامل، موضوعی جهانی است که در آن آسیب‌پذیری جامعه در برابر تهدیدات طبیعی و غیر طبیعی کاهش می‌یابد و قطعا اگر آگاهی دستگاه‌ها نسبت به وظایف محوله افزایش پیدا کند، اهداف پدافند غیرعامل محقق می‌شود.

فرماندار ورامین اظهار داشت: باید توجه داشت که موضوع تهدیدهای طبیعی به مدیریت بحران و تهدیدهای غیرطبیعی به حوزه پدافند غیرعامل ارتباط دارد، ماهیت پدافند غیرعامل و بحران یکی نیست و دستگاه‌های اجرایی باید بین برنامه‌های مدیریت بحران و پدافند غیرعامل تمایز قائل شوند.

وی افزود: امروز تهدیدات سایبری و غیر سایبری متعددی ادارات و نهادها را مورد هجمه قرار می‌دهد که اگر این تهدیدات به درستی شناسایی نشود، آسیب‌های جدی به جامعه وارد می‌کند.

کاغذلو در ادامه به اشاره به در پیش بودن روز ملی استکبارستیزی و روز دانش آموز گفت: مردم ایران اسلامی که همواره به مقابله با استکبار جهانی و ایستادگی در برابر تهدیدات آنان اعتقاد داشته و دارند، این بار نیز با حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان، پاسخ یاوه‌گویی‌های استکبار جهانی را می‌دهند.

اخبار مرتبط