رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 9 December

معاون عمرانی استاندار تهران گفت: مالکان زمین‌های قولنامه‌ای در بافت فرسوده قرچک که با مراجعه به اداره ثبت تقاصای سند کنند بعد از بررسی به زمین‌ها سند ارائه می‌شود.

محمدتقی تقی‌زاده، معاون عمرانی استانداری تهران در قرچک درباره بحث بافت‌های فرسوده شهرستان قرچک و قول‌نامه‌ای بودن منزل بیش از 2000 هزار خانوار اظهار داشت: این خانوارها در املاکی زندگی می‌کنند که بیش از 50 سال به صورت قولنامه‌ای است و باید مشکلات این خانوارها رفع شود.

معاون استاندار تهران گفت: ماده 9 آئین‌نامه قانون بازآفرینی یک هیئت 5 نفره تشکیل داده است تا به مشکلات خانه‌های بافت فرسوده بدون سند یا قولنامه رسیدگی شود، در همین راستا در استان تهران متاسفانه مقداری کم کاری شده است.

وی افزود: در جلسه رسیدگی به بافت‌های فرسوده در قرچک به اداره ثبت هم گفته‌ایم که یک بندی را در خصوص بافت‌های فرسوده بیاورند که اداره ثبت شهرستان مکلف باشد آن هیئت را راه‌اندازی کند.

تقی‌زاده تصریح کرد: تقاضاهای این چنینی را با اولویت‌های بافت‌های فرسوده، در تبصره برای سنددار کردن آن اراضی بیاورند که بتوانیم مشکلات آنها را حل کند.

وی خاطرنشان کرد: برای حل این مشکل زمین‌های قولنامه‌ای، مردم می‌توانند به اداره ثبت و اسناد مراجعه کرده و تقاضای درخواست سند در بافت فرسوده را بدهند.

اخبار مرتبط