رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۲۳ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Wednesday 23 October

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) پیشوا گفت: ۹۲ درصد از تصادفات جاده‌ای منجر به فوت و جرح این شهرستان در محورهای روستایی رخ می‌دهد که نسبت به آمار تصادفات شهری رقم قابل توجهی است.

سرگرد علی مهرابی روز چهارشنبه در مراسم تقدیر از نمونه های ترافیکی پیشوا افزود:‌ این شهرستان روستاهای متعددی دارد که تردد تعداد زیادی خودرو و موتورسیکلت از آنها امکان بروز حوادث جاده ای را افزایش می‌دهد لذا لازم است مسئولان برای بهبود شرایط این مسیرها، اقدامی اساسی انجام دهند.
وی اظهارداشت: اقدامات موثر شهرداری در اصلاح هندسی و استانداردسازی معابر، نقش بسزایی در کاهش حوادث رانندگی در شهرها داشته و این مهم باید در محورهای روستایی نیز مورد توجه قرار گیرد.
مهرابی گفت: با اقدامات موثر فرهنگی و همراهی رانندگان با پلیس راهور، شهرستان پیشوا در کاهش تصادفات جاده‌ای منجر به فوت و جرح، رتبه نخست شرق استان تهران را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اجرای طرح سه‌شنبه بدون جریمه و توقیف خودرو در شهرستان پیشوا گفت : اجرای این طرح در روز گذشته با بازخورد بسیار مناسبی از سوی رانندگان همراه بود به گونه ای که امروز کمترین میزان تخلف رانندگی را در سطح شهرستان شاهد بودیم.
حسین عباسی فرماندار شهرستان پیشوا نیز در این مراسم با تاکید بر ارائه آموزش ها و فرهنگ سازی در حوزه راهنمایی و رانندگی جامعه گفت:‌ اجرای طرح هایی مانند همیار پلیس یا اهدای کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت اقدام بسیار خوبی در کاهش تلفات ناشی از تصادفات است ولی در کنار آن باید فرهنگسازی و آموزش را نیز مورد توجه قرار داد.
وی حضور پلیس راهور در مدارس و آموزش مسائل ایمنی و ترافیکی به دانش آموزان را اقدامی اثرگذار برای آینده جامعه یاد کرد.
فرماندار پیشوا با اشاره به لزوم تعامل سازنده و موثر اعضای شورای ترافیک و ضرورت شناسایی و اصلاح نقاط حادثه خیز شهرستان گفت: طرح های پیشنهادی حوزه ترافیک باید از پشتوانه کارشناسی و علمی پلیس راهور برخوردار باشد تا زمینه اقدامات سازنده فراهم شود.
وی اظهارداشت: با تکمیل ساختمان پلیس راهور که توسط شهرداری در حال احداث است، بخشی از مشکلات این حوزه برطرف و امکانات لجستیکی پلیس راهور در خدمت رسانی به مردم تأمین می‌شود.
در پایان این مراسم از ۵۰ راننده برتر شهرستان پیشوا تجلیل شد.

۱۱ تا ۱۷ مهر هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است.
شهرستان پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط