رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۲۳ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Wednesday 23 October

دغدغه سازمان های مردم نهاد در قرچک طولانی شدن پروسه اخذ مجوز است.

بهمن خطیبی فرماندار ظهر دوشنبه در پنجمین جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده که با حضور فرزانه مروستی، مدیر کل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران در فرمانداری قرچک برگزار شد اظهار داشت: شهرستان قرچک از سال ۹۱ مستقل شد و با وجود زیرساخت­های ضعیف اما در برخی حوزه ها دارای ظرفیت قابل توجهی است از جمله سازمان های مردم نهاد که طی پنج سال اخیر رشد کمی داشته و فعالیت های آنان نیز به لحاظ کیفی رشد کرده است.

خطیبی افزود: مدیریت مسائل اجتماعی در شهرستان‌هایی نظیر قرچک که جمعیت و کمبودهای آن از برخی استانهای کشور بیشتر است و با تنوع قومیتی، حاشیه‌نشینی و تراکم بالای جمعیت روبرو هستند به مراتب سخت تر است اما معتقدیم با آموزش‌های سازماندهی شده می‌توان بسیاری آسیب‌ها را کنترل کرد.

وی عنوان کرد: سازمان های مردم نهاد قرچک در بخش محیط زیست، فرهنگی، اجتماعی و … فعالیت دارند و امروزه با وجود معضلات اجتماعی که گریبانگیر جامعه شده کمک حال مردم و دولت باشند.

خطیبی گفت: بسیاری ادارات شهرستانی بر اساس وظایف محوله می توانند بهتر عمل کنند اما به دلیل اینکه زیرساخت های منطقه و ساختار سازمانی ادارات ضعیف است آنطور که باید شاهد اقدامات مؤثر نیستیم.

وی تاکید: بیشترین نگرانی در حوزه معضلات اجتماعی در جامعه ریشه در اعتیاد دارد و کنترل این آسیب نیز با کار فرهنگی و پیشگیرانه میسر می شود، افسردگی و عدم برخورداری از نشاط اجتماعی باعث شده گاها جامعه شاهد رفتارهای پرخاشگرانه باشد.

فرماندار قرچک با بیان اینکه مردم قرچک همیشه در اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی پیشگام هستند، تصریح کرد: با انجام مشاوره های لازم شاهد کاهش آمار طلاق در سطح شهرستان بودیم. پس نتیجه می گیریم کار فرهنگی و مشاوره ای اقدامی مؤثر است.

وی در ادامه به سرانه پایین فضاهای ورزشی اشاره کرد و خواستار توجه جدی مدیران استانی به این مقوله شد و افزود: طولانی شدن پروسه اخذ مجوز ویژه سازمان های مردم نهاد از دغدغه های اصلی این تشکل های مردمی است و همچنین اختصاص اعتبارات به این تشکلها برای انجام بهتر امور مطالبه بحق است.

اخبار مرتبط