رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۲۳ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Wednesday 23 October

پس از 6 سال با توجه به گلایه‌مندی مردم از افزایش قیمت‌ها در سطح کشور، قیمت نان رسماً در این شهرستان‌های قرچک و ورامین افزایش یافت.

این افزایش‌ها چند وقتی بود که بین نانوایان و کارگروه آرد و نان اختلاف بود و بعد از گذشت چند ماه بالاخره این نرخ‌ها با افزایش 30 درصدی ابلاغ شد و عملاً وعده‌های دولت در خصوص افزایش نیافتن نان روی زمین ماند.

سید عباس میری رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین در این خصوص گفت: با برگزاری جلسه کارگروه آرد ونان با محوریت بررسی وضعیت فعالیت نانوایی دولتی و آزاد پز، با توجه با اعتراض واحدهای نانوایی با توجه به افزایش قیمت آرد و سایر نهاده‌ها، قیمت نهایی نان در شهرستان ورامین تعیین و به‌منظور تأیید به استانداری تهران ارسال شد.

وی افزود: افزایش قیمت نان بربری، سنگک، تافتون و لواش با تأیید کارگروه آرد و نان شهرستان ورامین به نانوایی‌ها ابلاغ و افزایش نان آغاز شد.

قیمت نان بربری دولتی با وزن چانه ۵۵۰ گرمی از۶۰۰ به هزار تومان، سنگک دولتی با وزن نان خشک ۴۰۰ گرمی از ۷۰۰ به ۱۱۰۰ تومان، تافتون دولتی با وزن چانه ۲۳۰ گرمی از ۳۵۰ به ۵۰۰ تومان ونان لواش دولتی با وزن چانه ۱۵۰ گرمی از ۲۰۰ به۳۰۰ تومان افزایش یافت.

همچنین در واحدهای آزاد پز، قیمت نان سنگک با وزن نان 465 گرم از ۱۲۰۰ به ۱۵۰۰ تومان، بربری با وزن چانه ۵۸۰ گرمی از ۸۰۰ تا هزار تومان به ۱۳۰۰ تومان، نان تافتون با وزن چانه 280 گرمی از ۵۰۰ به ۸۰۰ تومان، و قیمت نان لواش با وزن چانه ۱۷۰ گرمی از ۲۰۰ به۴۰۰ تومان افزایش یافت.

اخبار مرتبط