رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۲۳ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Wednesday 23 October

رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا از برگزاری ۲۹ دوره آموزشی خانواده و ازدواج ویژه جوانان خبر داد

رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا از برگزاری ۲۹ دوره آموزشی خانواده و ازدواج ویژه جوانان خبر داد.

نجمه اسماعیلی اظهار کرد: در حال حاضر ۷۰ جوان معلول در مرکز توانیابان موسی بن جعفر(ع) در رشته های مختلف فنی و هنری آموزش می بینند.

وی درخصوص برنامه های این اداره در حوزه اوقات فراغت گفت: برپایی اردو برای توانخواهان، جشن های مناسبتی، افطاری، نمایشگاه صنایع دستی به منظور عرضه محصولات تولیدی معلولان، افتتاح مرکز خیاطی و … در زمینه پر کردن اوقات فراغت توسط بهزیستی صورت گرفته است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا افزود: در بخش تسهیلات ازدواج مبلغ دو میلیون تومان به صورت بلاعوض پرداخت می شود که تا کنون ۵ نفر در بخش توانبخشی (معلولان) و ۷ نفر در بخش اجتماعی (افراد بی سرپرست) این تسهیلات را دریافت کرده اند.

وی به برنامه منسجم بهزیستی در زمینه آموزش های پیش از ازدواج و ارائه خدمات مشاوره ای اشاره و عنوان کرد: در ۶ ماهه ابتدای سال جاری در حوزه خانواده و ازدواج ۲۹ دوره آموزشی برای ۴۸۷۵ نفر از جوانان برگزار شده است.

اسماعیلی با بیان اینکه ۷۰ درصد هزینه دانشجویان تحت پوشش بهزیستی توسط این نهاد پرداخت می شود، افزود:به تازگی فرزندان معلولان نیز مشمول پرداخت شهریه دانشجویی شده اند و با ارائه مستندات لازم این هزینه ها بدون هیچ مشکلی از سطح کاردانی تا کارشناسی ارشد پرداخت می شود.

اخبار مرتبط