رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۲۳ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Wednesday 23 October

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ورامین از اطفاء آتش سوزی وسیع در انبار علوفه که از روز گذشته دچار حریق شده بود خبر داد.

محسن پارسا روز چهارشنبه اظهار داشت: عوامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ورامین، ساعت ۱۰صبح روز سه شنبه با اطلاع از وقوع آتش سوزی مهیب در یک دامداری واقع در خیرآباد جنوبی، انتهای شهرک صنعتی، سریعا به محل اعزام شدند.
وی افزود: این آتش سوزی در انبارعلوفه ۱۰ هزار متر مربعی یک دامداری بزرگ به وقوع پیوسته بود که در آن، بسته های یونجه دچار حریق شده بود که به دلیل خشک بودن علوفه ها، آتش به سرعت به بخش های مختلف انبار سرایت کرده بود.
وی اظهار داشت: به دلیل وسعت آتش سوزی، نیروهای عملیاتی سازمان های آتش نشانی شهرستان های قرچک، پیشوا، پاکدشت و شهرهای شریف آباد و باقرشهر نیز برای مهار آتش فراخوان شدند.
پارسا گفت: آتش در لحظاتی به سمت محل نگهداری دام ها نیز حرکت کرد که با تلاش نیروهای آتش نشانی، دام ها سریعا از محل تخلیه شدند.
وی تصریح کرد: پس از حدود ۳۰ ساعت تلاش بی وقفه آتش نشانان، هم اکنون این آتش به طور کامل مهار شده و عوامل در حال لکه گیری میباشند.
وی میزان خسارت وارد شده به این دامداری را بسیار زیاد اعلام کرد و افزود: پس از عملیات لکه گیری کامل، کارشناسان علت وقوع آتش سوزی را بررسی و اعلام می کنند.
هفته گذشته نیز یک انبار علوفه در بخش جوادآباد ورامین دچار حریق شده بود.
با برداشت محصول گندم و یونجه، باقیمانده ساقه ها به صورت بسته های علوفه در انبار جمع آوری می شود که در زمستان به خوراک دام برسد که گرمای این روزها، باعث بروز آتش سوزی در انبارها می شود.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط