رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی استان تهران | khabar e ostan دارای مجوز شماره ۹۴/۱۰۸۲۹ از هیئت نظارت بر مطبوعات

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۲۳ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Wednesday 23 October

مدیرعامل آبفا جنوب شرق استان تهران در جلسه مشترک با شورا و شهرداری پیشوا گفت: لوله گذاری برای انتقال آب سد ماملو به پیشوا تا پایان امسال به پایان می رسد و عید سعید فطر ۵۰ درصد آب تخصیص یافته به پیشوا خواهد رسید.

علیرضا کارگری مدیر آبفا جنوب شرق استان تهران در جلسه مشترک شهرداری و شورای اسلامی شهر پیشوا که در سالن جلسات شورای شهر پیشوا برگزار شد، اظهار کرد: در تابستان به خاطر مشکلات کمبود آب در پیشوا مکاتبه‌ای نکردیم مهم‌ترین کار ما با همه مشکلات ۲ حلقه چاه و لوله‌گذاری حفاری صورت گرفته و در حال انجام است دو ماه دیگر این دو چاه وارد مدار می‌شود، تملک زمین و مجوز آن کار سختی است و کار اصلی ما طرح سد ماملو است.

وی افزود: در پیشوا ۱۰ کیلومتر لوله‌گذاری خواهد شد لوله‌ها کاملاً در مقابل زلزله مقاوم هستند که عمر مفید آن بیش از ۵۰ سال است.

مدیرعامل آبفا جنوب شرق استان تهران عنوان کرد: تا پایان امسال کار لوله‌گذاری تمام‌شده و در عید سعید فطر ۵۰ درصد آب تخصیص‌یافته ماملو به پیشوا خواهد رسید تاکنون ۳ کیلومتر لوله‌گذاری کردیم این کار در استان اولویت است و حتماً انجام می‌شود.

کارگری بیان کرد: نیمه دوم آبان کار اجرایی را با حلقه چاه انجام می‌دهیم از دو جبهه بالا و پایین شروع می‌کنیم آب مخزن ۲۰۰۰ با آب چاه‌ها تلفیق می‌شود و کل شهر پیشوا مشکل کمبود آب نخواهیم داشت اگر مشکلی رخ دهد ما به یک تصفیه‌خانه وصل هستیم و بهره‌برداری ۶۵ کیلومتر در بالادست کارکردیم.

وی تصریح کرد: حدود ۲ میلیون مترمکعب آب تخصیص‌یافته ماملو است که همین حق‌آبه این منطقه می باشد اختصاص لوله‌گذاری در پیشوا ۱۰ کیلومتر است که تا پایان سال جاری به پایان می‌رسد و عید فطر آب ماملو به پیشوا خواهد رسید.

مدیرعامل آبفا جنوب شرق استان تهران تأکید کرد: پیشوا مانند تنه درخت است و محل بهره‌برداری را شروع و تست می‌کنیم و طبق برنامه زمان‌بندی رصد خواهد شد مردم همکاری کردند و یک روز سازمان ما تعطیل نشده هیچ آبی یک روز قطع نشده و طبق برنامه شب هم کارخواهیم کرد.

کارگری در پایان خاطرنشان کرد: در تشریفات پیمانکار هم خواهیم گرفت و کار را ادامه خواهیم داد آب شهرهای جنوب شرق استان تهران بر اساس نیاز مردم و سرانه سالیانه توزیع خواهد شد.

اخبار مرتبط